22 / 04 / 2024

Van'da icradan satılık dükkan! 3.7 milyon TL'ye!

Van'da icradan satılık dükkan! 3.7 milyon TL'ye!

Van İli İpekyolu İlçesi Çarşı Mahallesi'nde yer alan dükkan vasıflı gayrimenkul Van Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından 3 milyon 720 bin TL bedel ile icradan satışa sunuldu.


Van İli İpekyolu İlçesi Çarşı Mahallesi'nde yer alan dükkan vasıflı gayrimenkul, Van Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından  3 milyon 720 bin TL bedel ile icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan dükkan için ilk ihale tarihi 28 Mayıs 2018 olarak belirlendi. Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Van Sulh Hukuk Mahkemesinin 2014/1473 Esas ve 2016/732 ilamı ile Van İli İpekyolu İlçesi Çarşı Mah. 1362 ada 29 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan Dükkan niteliğindeki Zemin Kat 7 nolu bağımsız bölümün satışına karar verilmiştir.


Kıymeti : 3.720.000,00 TL

1. Satış Günü : 28/05/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 28/06/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : VAN SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8 Ort. Gid. Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/04/2018Önerilen Bağlantılar : TOKİ Van kura çekilişi