01 / 03 / 2024

İzmir'de icradan satılık bina! 26.5 milyon TL'ye!

İzmir'de icradan satılık bina! 26.5 milyon TL'ye!

İzmir 7. Satış Memurluğu, İzmir'in Konak ilçesinde bulunan iki katlı binayı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkulün satış bedeli 26 milyon 560 bin 800 TL olarak açıklandı.


İzmir 7. Satış Memurluğu tarafından  İzmir'in Konak ilçesinde yer alan iki katlı bina 26 milyon 560 bin 800 TL'ye satılıyor. Gayrimenkulün ihalesi 12 Şubat 2019 günü gerçekleşecek.
T.C. İZMİR 7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI 

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :  İzmir  İl, Konak İlçe, mersinli Mah. 8553 Ada, 1 Parsel nolu taşınmaz. Taşınmaz, bölgenin ulaşım akslarından olan 1561 sokak üzerinde yer almaktadır. Ayrıca bölgenin ana ulaşım merkezi olan Halkapınar Metro istasyonuna 200 metre mesafede yer almaktadır. Konum ve ulaşım açısından oldukça merkezi konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde benzer özellikte 1-2 katlı işyerleri ve atölyeler yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge gelişmekte olan bir bölge olup, yeni yapılaşmalar da yer almaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Atatürk stadı, sanayi sitesi, liman bulunmakta olup, günlük ihtiyaçların karşılanacağı imkanlar yer almaktadır.


Taşınmaz üzerinde bulunan binaların özellikleri:

1561 sokak No: 22-22/A de yer alan bina: Betonarme iki katlı bina depo ve idare binası olarak kullanılmaktadır. Zemin katta depo alanları, üst katta ise ofis , mutfak, giyinme odası ve wc alanları yer almaktadır. Tavan pvc kaplı, ofis zeminleri laminant kaplı, diğer kısımlar seramik kaplıdır. Yaklaşık 300,00 metrekare kullanım alanlıdır.


1561 sokak No: 22/B de yer alan bina: Galvaniz saç levha ile duvarları çevrili, çatısı çelik konstrüksiyon saç levha ile kapatılmış olan ve araba tamir atölyesi olarak kullanılan bu yapı tek katlıdır. Yaklaşık olarak 1.015,00 metrekare kullanım alanlıdır.


1561 Sokak No: 20/B de yer alan bina: 22/B numaralı bina ile birleşik olan, bir arada kullanılan tek katlı yapı olup 22/B numaralı bina ile benzer özelliklerde olup, tuvalet ve lavabo kısımları yer almaktadır. Kullanım alanı 385,00 metrekaredir.1561 sokak No: 18 de yer alan bina: Saç levha ve paneller ile çevrili olan çatısı çelik konstrüksiyon üzeri sac levha olan tek katlı yapı servis ve bekleme salonu olarak kullanılmaktadır.Kullanım alanı 420,00 metrekaredir. Yapının ön kısmında üçgen şeklinde otopark olarak kullanılan açık alan yer almaktadır.


Adresi : Çınarlı Mah. 1561 Sok.. No: 22-22/A-22/B-20/B-28 Konak / İZMİR

Yüzölçümü : 2.975 metrekare

Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibidir.

İmar Durumu : TAKS: 0.40, KASK: 3,50 olmak üzere ayrık nizam HMAX: 27,80m. 9 katlı yapı yapmaya izinli merkezi iş alanı (MİA) kapsamında kalmaktadır.

Kıymeti : 26.560,800,00 TL

KDV Oranı : Yüzde 18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.

1. Satış Günü : 18/02/2019 günü 14:50 - 15:00 arası

2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 14:50 - 15:00 arası

Satış Yeri : İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.