20 / 07 / 2024

Toskana Orizzonte'de icradan satılık 3.2 milyon TL'ye villa!

Toskana Orizzonte'de icradan satılık 3.2 milyon TL'ye villa!

İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Karaağaç Mahallesi, Sırtköy Bulvarı'nda bulunan Toskana Orizzonte projesinde yer alan villa icradan satışa sunuldu. Toskana Orizzonte'de yer alan villa için 3 milyon 642 bin TL bedel isteniyor.


İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Karaağaç Mahallesi, Sırtköy Bulvarı'nda bulunan Toskana Orizzonte'de yer alan villa 3 milyon 200 bin TL bedel ile icradan satışa sunuldu. 


TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Satışa konu taşınmaz tapunun Karaağaç Köyü 236 ada 1 parselinde kayıtlı adres olarak, Sırtköy Çiftlik yolu üzerinde, Toskana Vadisi Yerleşkesi içinde, Toskana Bulvarı, Floransa Caddesi, Lucca 2. Sokak No. 33 HB, D:108 adresinde yer almaktadır. Keşif tarihinde 108 no.lu villa kapısı kapalı olduğundan gezilememiştir. Bu nedenle; villanın özellikleri dışarıdan bakılmak, projesi incelenmek ve satış ofisinden bilgi alınmak sureti ile tespit edilmiştir. Buna göre; villa bodrum + zemin kat + 1.Normal Kattan oluşmaktadır. 


Toskana Orizzonte


Villanın müstakil havuzu ve bakımlı bahçesi bulunmaktadır. Villada imalatlar kaliteli malzeme ve işçilik sarfıyla gerçekleştirilmiştir. Villada sürekli oturulmadığı, zaman zaman kullanıldığı bildirilmiştir. Şehrin içerisinde ancak, doğayla baş başa bir özelliğe sahiptir. Bahçesinde ayrıca taş kaplama barbeküsü mevcuttur. Bahçesi düzenli ve bakımlıdır. Villa yetişkin ağaçlarla çevrilidir. Bodrum kat terasında ahşap pergolesi, havuz çevresinde doğal taş döşeli dinlenme terası bulunmaktadır.Bodrum kat terasında ahşap pergolesi, havuz çevresinde doğal taş döşeli dinlenme terası bulunmaktadır.Villa müstesna bir malzeme ve işçilik sarfıyla inşa edilmiştir. Villaya ferforje bahçe kapısı, villaya çift kanatlı kapıdan girilmektedir. 


Kıymeti : 3.200.000,00 TL

1. Satış Günü : 27/12/2018 günü 11:45 - 11:50 arası

2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 11:45 - 11:50 arası

Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/612 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/10/2018