15 / 07 / 2024

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası yarın bitiyor!

 TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası yarın bitiyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın yüzde 20 indirim kampanyası yarın sona eriyor.


Yeni konut üretim çalışmaların hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her sene gerçekleştirilen indirim kampanyasının ikincisini 21 Ekim tarihinde başlatmıştı.


Dar gelirli aileleri ev sahibi yapan TOKİ, borcunu erken kapatmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik, geri ödemeleri süren gayrimenkuller için başlattığı indirim kampanyasının gelen yoğun talepler sebebiyle bu sene ikincisini düzenliyor.


TOKİ tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında borcunu peşin ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyenler için yüzde 20 indirim imkanı sunuluyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenler bankaya başvuru yapabiliyor. Bütün borç bakiyesini kapatamayacak olanlar da TOKİ'nin indirim kampanyasından faydalanabiliyor.


Buna göre, borcun tamamını kapatamayacak olanlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla, yaptıkları peşin ödeme üzerinden yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanacak.


Son başvuru tarihi yarın

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyenler için son başvuru tarihi yarın olarak belirlendi. Bu tarihten sonra yapılacak olan borç kapatmalarında söz konusu indirimden yararlanamayacak. Taksiti 12 ay ve daha az kalan projeler ise kampanyadan yararlanamayacak.


TOKİ 2020 indirim kampanyası şartlarına göre, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun olmaması gerekli.


TOKİ Yüzde 20 indirim kampanyasından, satışları 2019 Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 Haziran ayı sonu itibarıyla başlamış konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabiliyor. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler de indirim kampanyasından faydalanamıyor.


Ayrıca kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de alabiliyor.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, Yeni konut projeleri