TOKİ 50 bin konut projeleri nerelerde? Başvuru şartları neler?


TOKİ 50 bin konut projeleri nerelerde? Başvuru şartları neler?

TOKİ tarafından inşa edilecek olan 50 bin konut projesinin detayları belli oldu. 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon şeklinde inşa edilecek konutlar için son başvuru tarihi 4 kategoriye ayrıldı. İşte il il o projeler...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önceki gün müjdelenen ve Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek olan sosyal konut projeleri 67 şehirde inşa edilecek. 50 bin yeni sosyal konut hamlesinin tüm başvuru detayları ise önceki gün belli oldu.


Posta Gazetesi'nden Meltem Kara'nın haberine göre, yatay mimariye sahip olacak olan sosyal konutlar için talep toplanma süreci başladı. Başvurular 19 Nisan 2019 tarihine kadar alınacak. Başvurular, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nın yetkili şubelerine yapılıyor.


İLK ÖDENECEK BEDEL


TOKİ'nin 50 bin yeni sosyal konut hamlesi kapsamında yer alan konutlar 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon olarak tasarlanacak. 2 oda 1 salon konutların başvuru bedeli 500 lira, 3 oda 1 salon konutların 1000 lira olacak. Kura sonucunda konut sahibi olamayanlar ise başvuru ücretlerini geri alabiliyor.


KURA ÇEKİLECEK


Başvurusu toplanacak konutların ihalesinin yapılmasıyla satış fiyatları da belli olacak. Başvuru sahipleri arasında  TOKİ  tarafından ilan edilecek olan tarihte ‘Hak Sahibi Belirleme’ kurası çekilecek. Satışa çıkan konutlar için çekilecek kuralar TOKİ’nin internet sayfasında duyurulacak. Kura sonucunda konut sahibi olanlardan peşinat tahsil edilecek, taksit ödemeleri ev teslimini takip eden ayda başlayacak.


BU TARİHLERİ KAÇIRMAYIN!


- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife malulleri ile dul ve Yetimleri 15-19 Nisan

- En az yüzde 40 engelliler 8-12 Nisan

- Emekliler 25 Mart-5 Nisan

- Diğer başvurular 6-22 Mart


İSTANBUL'A 5 PROJE


TOKİ’nin 50 bin konutluk sosyal konut projesinde en çok payı da İstanbul aldı. İstanbul’da 5 projede toplamda 6 bin 300 konut inşa edilecek. İstanbul’daki konutların hayata geçirileceği yerler ise şu şekilde: 


- Tuzla Aydınlı

- Başakşehir Ayazma

- Silivri Alipaşa

- Başakşehir Hoşdere

- Başakşehir Kayabaşı


116.400 TL'DEN BAŞLIYOR


2 oda 1 salon konutlar 75 ile 85 metrekare büyüklüğünde olacak. Konutlar 116 bin 400 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve yüzde 12 peşinat istenecek. Buna göre en düşük peşinat miktarı da 13 bin 968 TL olacak. taksitlerin 388 TL'den başlayacağı konutların vadesi 240 aya (20 yıl) kadar uzayacak.

TOKİ 50 bin konut projeleri nerelerde? Başvuru şartları neler?

 TOKİ 50 bin konut projeleri nerelerde? Başvuru şartları neler?


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, Yeni konut projeleriTOKİ 50 bin konut projeleri hangi illerde , toki 50 bin konut tüm başvuru şartları , toki 50 bin konut istanbul başvuru şartları 2019 ,