TOKİ 100 bin konut kura çekimi ne zaman yapılacak?


TOKİ 100 bin konut kura çekimi ne zaman yapılacak?

TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan 100 bin sosyal konut için kura heyecanı devam ediyor. Peki TOKİ 100 bin konut kura çekimi ne zaman yapılacak?TOKİ'nin inşa edeceği 100 bin yeni sosyal konut için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Hürriyet'te yer alan habere göre, yüz binlerce kişinin E-Devlet ve bankalar üzerinden yaptığı başvurudan sonra  TOKİ  kura sonuçları merakla araştırılmaya başlandı. Peki TOKİ 100 bin konut kura çekimi ne zaman yapılacak?


Konut sahibi olma hayaliyle 100 bin sosyal konut için başvur yapan vatandaşlar internet üzerinden canlı olarak kura sonuçlarını görüntüleyebilecek. Çekiliş, noter huzurunda yapılacak.


TOKİ kura çekilişi için resmi kaynaklardan yapılan açıklama şubat ayını işaret etmişti. Tam tarih açıklaması yapılmayan TOKİ kura çekilişi için herhangi bir aksilik olmaması durumunda ay ortasında tam tarih konusu belirginleşecek.


TOKİ KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

TOKİ kura sonuçları, çekilişin tamamlanmasından sonra, herhangi bir aksilik olmaması halinde aynı günün akşamında erişime açılacak. Kura çekilişine katılan vatandaşlar, TC Kimlik Numarası ile sonuçları Toplu Konut İdaresi'nin belirlediği sistem üzerinden kolayca sorgulayabilecek. TOKİ 100 bin sosyal konut projesinin kura sonuçlarının 28 Şubat tarihine kadar açıklanmış olması bekleniyor.


TOKİ KURA SONUÇLARI NASIL SORGULANIR? 


TOKİ 100 bin konut kura sonuçları için bu yıl E-Devlet entegrasyonu sağlanmaz ise sonuçlar kurumun resmi internet üzerinden öğrenilebilecek. TOKİ kura sonuçlarına kurumun resmi internet sitesi üzerinde yer alan sorgulama motoru aracılığıyla TC Kimlik Numarası girilerek ulaşılacak.


TOKİ kurasız konut satışı 10 soruda tüm detaylarıyla!

 Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, Satışa çıkacak projelerTOKİ 100 bin konut kura çekimi ne zaman 2020 , toki 100 bin konut kuraları çekildi mi , toki 2020 kura çekimi tarihleri ,