17 / 04 / 2024

İzmir'de icradan satılık daire! 4.5 milyon TL'ye!

İzmir'de icradan satılık daire! 4.5 milyon TL'ye!

İzmir İli, Narlıdere İlçesi, Köyaltı Mevkii'nde yer alan daire 4 milyon 500 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan daire için ilk ihale tarihi 10 Ekim 2018 olarak açıklandı.


İzmir İli, Narlıdere İlçesi, Köyaltı Mevkii'nde yer alan daire icradan satışa sunuluyor. Satışa konu gayrimenkul için 4 milyon 500 bin TL bedel isteniyor. 


Özellikleri :  İzmir  İl, Narlıdere İlçe, 13 Ada, 15 Parsel, Köyaltı Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm dubleks mesken vasıflı taşınmaz 3.047,85 metrekare arsa alanlı olup kuzeyinde Halk Sokağa cepheli, diğer yönlerde diğer parsellere komşu ve ara parsel konumundadır. Parsel üzerinde karkas yapı tarzında inşa edilmiş 23 ve 23/1 numaralı ikiz dubleks mesken yer almıştır. 


Kıymeti : 4.500.000,00 TL

1. Satış Günü : 09/10/2018 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü : 08/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/17001 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2018