İzmir Bornova'da icradan satılık arsa! 4.2 milyon TL'ye!


İzmir Bornova'da icradan satılık arsa! 4.2 milyon TL'ye!

İzmir ili Bornova İlçesi Altındağ Mahallesi, Kalabak Mevki'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Gayrimenkulün satış bedeli 4 milyon 284 bin TL olarak belirlendi.İzmir ili Bornova İlçesi Altındağ Mahallesi, Kalabak Mevki'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkul için 4 milyon 284 bin TL bedel isteniyor. 


Özellikleri : Tapu sicil müdürlüğü kayıtlarından  İzmir  ili Bornova İlçesi Altındağ Mahallesi, Kalabak Mevki, 0 ada, 1590 parsel, 61.200.00m2 yüzölçümlü bağ, zeytinlik ve incirliğin tam payı tasarrufun iptaline karar verilen 3.şahısadına kayıtlıdır. Parsel tapusunda 61.200m2 yüzölçümlü bağ, zeytinlik ve incirlik vasfında olmasına karşın mahallinde çoğunlukla maki topluluğu mevcut olup bir kısmı ise tarla olarak kullanılmaktadır. 


Parselin kuzeyinde taş ocakları ve traverten çıkarılan yerler bulunmaktadır. Güneyinde tepelik ve maki topluluğu bulunmaktadır.Çevrede yapılan araştırmalar sonucu ve imar durumu dikkate alınarak arsa m2 birim değeri = 70.00 TL/m2 olarak belirlenmiştir. Parsel, İl Jandarma Komutanlığına, Geri Kazanımcılar Sanayi Sitesine, Buca FATİH Sultan Mehmet Anadolu Lisesine yakındır. Ulaşım kolaydır. 


Kıymeti : 4.284.000,00 TL

1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 16/08/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/7060 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/05/2018

 İzmir Bornova icradan satılık arsa , İzmir Bornova ihale , Bornova arsa ihalesi ,