20 / 05 / 2024

Esenyurt'ta icradan satılık arsa! 13.8 milyon TL'ye!

 Esenyurt'ta icradan satılık arsa! 13.8 milyon TL'ye!

Büyükçekmece 3. İcra Dairesi tarafından İstanbul Esenyurt'ta bulunan tarla vasfındaki taşınmaz 13 milyon 865 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı.


 İstanbul Esenyurt'ta bulunan tarla vasfındaki taşınmaz Büyükçekmece 3. İcra Dairesi tarafından 13 milyon 865 bin TL bedel ile icradan satışa sunuldu. 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:


İstanbul,Esenyurt, Esenyurt Köyü, Çiftlik mevkii, 8285 Parsel sayılı, tarla vasfında taşınmaz olup, TEM Güney yan yolda olup bir cephesi çift yönlü trafiğe açık 1584.Cadde üzerinde kalmakta,hemen yanında TEM Kuzey yan yolu Güney yan yola bağlayan tek yönlü yaşıt alt geçidi vardır. Bölgede çeşitli firmaların depo,fabrika ve üretim tesisleri vardır.Yanında yakıt istasyonu bulunmakla birlikte TEM (E-80) kuzey konumuna tekabüleden tarafta Evren Sanayi Sitesi bulunmaktadır.Çok yakınında mesken ve oturum olmamakla birlikte Esenyurt ilçesinin orta gelir grubu insanlarının yaşadığı bölge denebilecek bir yerdedir. Bölgede alt yapı çalışmaları tam anlamıyla tamamlanmamış denememekle birlikte, belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanılmakta ve ulaşım imkanları orta/alt seviyededir.Taşınmaz,Esenyurt gişeler v eAkbatı Alışveriş merkezine yaklaşık 1500m,Esenyurt Belediyesine kuşuçuşu yaklaşık 4280 metre, Esenyurt Devlet Hastanesine yaklaşık 4200 metre, yine kuşuçuşu Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi ve D-100 ( E-5 ) Devlet yoluna yaklaşık 4600 metre mesafededir.Resmi karayolları tabelalarında İstanbul diye belirtilen merkeze yaklaşık 35 km uzaklıktadır.Gelişme göstermesi beklenen bir bölge olması taşınmaza pozitif değer katmakla birlikte şehir merkezine uzaklığı dezavantajlarından biri olarak kabul edilebilir.Taşınmazın çevresi demir/tel çitlerle çevrili olup kamyon,binek araba,iş makinası gibi araçlar park etmektedir. Belli bir amaç için kullanıldığı tespit edilememiştir.


Kıymeti: 13.865.602,50 TL


1. Satış Günü: 26/09/2017 günü 11:30 - 11:40 arası


2. Satış Günü: 25/10/2017 günü 11:30 - 11:40 arası


Satış Yeri: MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye Ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeriAymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbulSatış şartları : 


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/3302 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/08/2017