24 / 04 / 2024

Esenyurt'ta 131.6 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Esenyurt'ta 131.6 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü'nde bulunan bahçeli kargir 2 kat üretim ve 4 yönetimden oluşan fabrika binası 131 milyon 684 bin 315 TL bedelle satışa sunuluyor.


İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü'nde yer alan bahçeli kargir 2 kat üretim ve 4 yönetimden oluşan fabrika binası icradan satışa sunuluyor. Satışa konu olan fabrika için  131 milyon 684 bin 315 TL bedel isteniyor. 


İstanbul İli , Esenyurt ilçesi , Kıraç Köyü , 227 ada no , 4 parsel sayılı 20.145,63 metrekare yüz ölçümü, ana taşınmaz niteliği, bahçeli kargir 2 kat üretim ve 4 yönetimden oluşan fabrika binası olan taşınmaz.


Nitelikleri : Taşınmaz adres olarak; Esenyurt Osmangazi Mahallesi , Gazi Caddesi (Kıraç Köyü yolu ) üzerinde yer almaktadır Gazi Caddesi ile hadım köy yolu kesişimindedir. B-ÇEVRESEL ÖZELİKLERİ : Satışakonu taşınmaz Devlet Karayoluna ve ilçe merkezine kısmen yakın mesafedir. Tapu taşıma araçları ile ulaşım olanağı mevcuttur. Yakın çevresinde Ufuk Plaza , Altın marka kakao ve Çikolata fabrikası ve Doğa Okulları Hadımköy kampüsü bulunmaktadır Bulunduğu bölgede genelde sanayi yapıları, fabrika binaları ve depo amaçlı kullanılan yapılar mevcuttur.


Kıymeti : 131.684.315,30 TL

1. Satış Günü : 03/07/2018 günü 10:40 - 10:45 arası

2. Satış Günü : 03/08/2018 günü 10:40 - 10:45 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9124 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/04/2018