20 / 05 / 2024

Türkiye'den konut alacak gurbetçilere altın tavsiyeler!

 Türkiye'den konut alacak gurbetçilere altın tavsiyeler!

Çukurova Yapı İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cihangir Son, konut yatırımı açısından Türkiye’nin ve özellikle de dünyanın sayılı şehirleri arasında yer alan İstanbul’un çok avantajlı konumda olduğunu kaydetti...


Çukurova Yapı İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cihangir Son, konut yatırımı açısından Türkiye’nin ve özellikle de dünyanın sayılı şehirleri arasında yer alan İstanbul’un çok avantajlı konumda olduğunu kaydetti. Son, Avrupa’daki Türklere Türkiye’den konut alırken dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda önemli ipuçları verdi.


Cihangir Son, yatırımlarından hızlı geri dönüş almak isteyenlere tercihlerini tamamlanmış markalı projelerden yana kullanmalarını tavsiye ederek; iskanı alınmış, tapusu hazır, hemen oturulabilecek ya da kiraya verilebilecek konutların, “proje zamanında bitecek mi, kalitesi nasıl olacak, iskanlı tapu alınabilecek mi” gibi endişeleri ortadan kaldırarak büyük avantaj sağlayacağını vurguladı. 


Mağduriyet yaşamamak için projelerini zamanında ve eksiksiz olarak teslim etmiş, arkasında finans kurumları bulunan güvenilir firmaların tercih edilmesinin de çok önemli olduğuna dikkat çeken Son; prim potansiyeli yüksek, metroya ulaşımı kolay, AVM’ere yakın, hayatın içinde yer alan merkezi lokasyonlardaki projelerin çok daha karlı olacağını ifade etti.


Doğru firma ve proje seçilmeli


Cihangir Son, Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda olan inşaat sektörünün dünya standartlarında konut üretebilecek güçte ve deneyimde olduğunun altını çizdi. Son, sözlerine şöyle devam etti; "Bu noktada önemli olan güvenli ve karlı bir yatırım için belli bir sermaye yapısına ulaşmış, yeterli kadrolara sahip ve belli oranda iş bitirmiş firmaların tercih edilmesi"


Türkiye’den konut almanın tam zamanı


Türkiye’de son dönemlerde artan inşaat maliyetlerinin tamamlanmış projelerde konut fiyatlarına henüz yansıtılmadığının altını çizen Son; yakın zamanda hemen teslim daire stokları tükendikten sonra maliyet artışlarının etkisi ve inşaatta üretim miktarının düşmesiyle beraber konut fiyatlarının hızla yükseleceğini hatırlatarak şimdi Türkiye’den konut almanın tam zamanı olduğunu belirtti.