İmar barışı başvuru sayfası güncelleniyor!


 İmar barışı başvuru sayfası güncelleniyor!

İmar Barışı uygulamasında yapılan teknik güncellemeler nedeniyle, yeni başvuru alınamıyor. Konuyla ilgili çalışmalar tamamlandığında, Bakanlığımız web sitesi aracılığıyla bilgilendirme yapılacak...İmara ve projesine aykırı yapılar imar barışı ile kayıt altına alınmaya devam ediliyor. Başvuruların 6 ay uzatıldığı imar barışında 15 Haziran'a kadar müracaat yapılabilecek, 30 Haziran'a kadar ise yapı kayıt belgesi ödemeleri yapılabilecek.


İmar barışı başvuru sayfası yenileniyor

İmar Barışı uygulamasında yapılan teknik güncellemeler nedeniyle, yeni başvuru alınamıyor. Konuyla ilgili çalışmalar tamamlandığında, Bakanlığımız web sitesi aracılığıyla bilgilendirme yapılacak.


İmar barışı başvuruları e-devlet kapısından yapılıyor. Başvuru maliklerden birinin ya da temsilcisinin e-devlet şifresi ile yapı adına yapılabiliyor. İsteyenler başvurularını Bakanlığın yetkilendirdiği kurum veya kuruluşlara da müracaat ederek gerçekleştirebiliyor.


İmar barışı başvuruları e-devlet sistemindeki bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması ve akabinde ödemenin de gerçekleşmesi halinde tamamlanmış oluyor. Ödenecek bedel, başvuru sonrasında belirtilen cep telefonu numarasına SMS olarak iletiliyor.


E-devlet üzerinden yapılacak müracaatta gereken bilgiler

1.) E-devlet şifresi


2.) Geçerli bir cep telefonu numarası


3.) Geçerli bir e-posta adresi


4.) Beyan edilecek yapının adresi


5.) Tapusu varsa ada ve parsel bilgileri


6.) Toplam inşaat alanı; konutların ve işyerlerinin ayrı ayrı toplam alanları (m2)


7.) Yapıdaki konut ve işyeri sayısı


8.) Arsa/Arazinin emlak vergi birim değeri (TL/m2) (İlgili belediyesinden alınabilecektir.)


9.) Yapının bulunduğu arsanın alanı; varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (m2)


10.) Yapı sınıfı (sistemin sunacağı seçeneklerden seçilecek)


11.) İmar mevzuatına aykırılığın tarif edilmesi


12.) Yapıyı gösteren ve ayrılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf. (Fotoğrafların dosya formatı .jpg, .jpeg veya .png olmalıdır.)


Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projelerİmar barışı başvuru sayfası , İmar barışı başvuru sayfası güncelleme , İmar barışı başvuru sayfası yenileme ,