20 / 05 / 2024

Düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanıyor?

 Düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanıyor?

Kamu bankaları sıfır ve ikinci el konutlar için 0.64 ve 0.74 faiz oranları seçenekleriyle kredi fırsatı sağlıyor. Peki, konut kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılıyor? İşte merak edilen her şey...


Konut kredisi hesaplama işlemleri her geçen gün daha çok merak ediliyor. Kamu bankalarının yeni konut kredisi paketiyle şu sıralar en çok araştırılan konut kredisi hesaplamaları oldu.


Habertürk'te yer alan habere göre; kamu bankaları sıfır ve ikinci el konutlar için 0.64 ve 0.74 faiz oranları seçenekleriyle kredi fırsatı sağlıyor. Peki, konut kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler...


Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank konut kredisi yeni faiz oranları düşük faizle konut almak isteyen vatandaşların gündeminde yer aldı. 


Kamu bankaları 4 yeni kredi paketini hayata geçirdi. Paket içerisinde en çok öne çıkan ise, 12 ay erteleme konut kredisi faizleri sunuyor. Yeni konut kredisi faiz oranları 2 Haziran tarihinden bu yana geçerli sayıldı. Eski konut kredilerinin yapılandırılmasına ilişkin ise henüz bir açıklamada bulundu.


KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI (ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK)

Kamu bankaları sıfır konutlar için 15 yıla kadar aylık yüzde 0.64 faizli konut kredisi fırsatı sağlıyor. İkinci el konutlar için ise 15 yıl vade ve aylık yüzde 0.74 faizli kredi fırsatı sunuluyor. Konut kredisi başvuruları 2 Haziran tarihinden bu yana banka şubelerine yapılabiliyor.


KONUT KREDİSİ İÇİN 750 BİN LİRALIK ÜST LİMİT

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından yapılan ortak açıklamada konutta kredi miktarı sınırlandırıldı. Üç büyük ilde (İstanbul,  Ankara  ve İzmir) krediye alınacak  konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunulacak. Kredi kullanımında yüzde 10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacak.


Sıfır ve ikinci el konut kredisi hesaplama şöyle:


 Düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanıyor?


 Düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanıyor?