Konya Karatay'da icradan satılık arsa! 4.8 milyon TL'ye!


Konya Karatay'da icradan satılık arsa! 4.8 milyon TL'ye!

Konya İli, Karatay İlçesi, Büyüksinan Mahallesi'nde yer alan 1.917 metrekare yüzölçümlü arsa icradan satışa çıkarıldı...

Konya İli, Karatay İlçesi, Büyüksinan Mahallesi'nde yer alan 1.917  metrekare yüzölçümlü arsa icradan satışa sunuluyor.  Bedeli 4 milyon 800 bin TL olarak belirlendi. 

 

Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, Büyüksinan Mahallesi, 15866 Ada, 2 Parselde kayıtlı arsa nitelikli taşınmaz; Büyük Sinan Mahallesi Fetih Caddesi, Gümüşhan Sitesi No:6 Karatay/Konya adresindeki çok katlı sitenin batı bitişiğindeki arsadır. Parsel, Fetih Caddesine cepheli konumdadır. Arsa taşınmazın üzerinde geçici ya da kalıcı yapı, tesis, baraka, çit, duvar, ağaç vs bulunmamaktadır. Satışa konu taşınmazın mücavir etrafında mesken ve zemin katları ticari amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır.Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, Sağlık tesislerine, hastanelere, resmi kurumlara, eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, ana cadde ve yollara ve şehir merkezine yakındır.Bölgenin Elektrik, yol, su ve kanalizasyon, doğalgaz gibi alt yapı hizmetleri tam olup, her türlü Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Bölge sosyal ve kültürel yönden gelişmektedir. Ulaşım yönüyle toplu taşıma güzergahına yakın olup otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım araçları kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer araç ve yaya trafiği ile birlikte ticari hareketliliğin yoğun olduğu bölge içerisindedir.

 

Kıymeti : 4.800.000,00 TL

1. Satış Günü : 20/03/2018 Salı günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 16/04/2018 Pazartesi günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA

 

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Konya Karatay satılık arsa , Konya Karatay satılık arsa fiyatları , Konya Karatay icralık arsa ,

Hemen Teslim 4 proje