19 / 08 / 2022

Bursa kentsel dönüşüm

Bursa'da kentsel dönüşüme hız verildi!

700 bini aşkın nüfusuyla çarpık kentleşmenin en yoğun olduğu Yıldırım ilçesinde belediye bünyesinde kurulan Yeşil Yıldırım şirketi aracılığıyla müteahhitler ve vatandaşlar arasında uzlaşma sağlandı.

Bursa'nın yüzde 70'i yeniden planlanmalı!

Bursalı müteahhitler, Bursa'nın kentsel dönüşüme en fazla ihtiyaç duyan illerin başında geldiğini belirterek, bin 70 mahallede 3 milyona yaklaşan nüfusun yaşadığı kentte yeniden planlanması gereken alanın yüzde 70 civarında olduğunu ifade etti.rn

Mustafa Bozbey'den kentsel dönüşüm için uyarı!

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Akademik Odalar Birliği’nde (BAOB) düzenlenen panelde kentsel yenileme çalışmaları kapsamında ulaşım, altyapı gibi temel unsurların göz ardı edilmesinin kenti kaosa sürükleyeceği uyarısında bulundu.

Bursa'daki emsal artışı ile dönüşüm başlıyor!

Bursa’daki konaklama tesisi sorununu turistik amaçlı tesislerde 0.50 emsal artışı ile çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, aynı uygulamayı kentsel dönüşüm projeleri için de hayata geçiriyor.

TOKİ 2023'e kadar 1 milyon konut hedefliyor!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, ''2023 itibarıyla 1 milyon konut hedefini kesinlikle aşmış olacaktır. Bu şu demektir; 5 milyon insanımız, nüfusa baktığınızda TOKİ evlerinde oturacaktır'' dedi.

Ayhan Önal'dan dönüşüm için ortak proje önerisi!

Gürsu ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Ayhan Önal, Yenidoğan mahallesinde yapılması istenilen 'kentsel dönüşüm' projesine karşı olmadıklarını, ancak göreve geldikleri 11 ay 15 günlük bir zamana karşı, bir arpa boyu yol gidilemediğini açıklayan Önal ortak proje önerdi.

Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nin yeni durağı Bursa!

“Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi”, hükümet yetkililerinden gayrimenkul şirketlerine, mimar ve mühendislerden yan sanayiye, yerel kamu temsilcilerinden fikir önderlerine, Türkiye’nin kentsel dönüşüm projelerinde yer alan tüm kesimleri bir araya getirerek dikkat çekmeyi başarıyor.

Mustafakemalpaşa'da dönüşüm önümüzdeki dönem başlayacak!

BURSA'NIN Mustafakemalpaşa ilçesinde geçen ay meydana gelen deprem sonrası gözler kentsel dönüşüme çevrilirken, Başkan Sadi Kurtulan, "Vatandaşlar, yaşamaktan mutlu oldukları Mustafakemalpaşa'yı 2015'te görecekler" dedi.

Bursa Osmangazi'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Hazırladığı kentsel dönüşüm master planı ile bütün ilçenin teknik altyapısını çizen Osmangazi Belediyesi, edindiği ve tecrübe ile muhteşem bir dönüşüme imza atmaya hazırlanıyor

Bursa Osmangazi'de kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor!

Osmangazi Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkım çalışmalarını sürdürüyor. Soğanlı Mahallesi'ndeki Osmangazi Belediyesi'ne ait şantiyede yapılan incelemeler neticesinde depreme dayanıklı olmayan bir bina tespit edildi.

İsmail Hakkı Edebali: Kentsel dönüşüm bütün Yıldırım'ı kapsayacak!

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan adayı İsmail Hakkı Edebali, İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve teşkilat mensuplarıyla Yediselviler Avcılar Kulübü'nü ziyaret etti. Edebali, Yıldırım için yönetişim anlayışını ve hedeflerini anlattı...

Basri Akyıldız: Kentsel dönüşüm ihtiyaç olan yere yapılmalı!

Basri Akyıldız; "Kentsel dönüşümle alakalı olarak bir mahallenin komple yıkılıp yeniden kurmasının ciddi projeler olduğunu anlatan Akyıldız; "Kentsel dönüşümlerde altyapıyı hazırlamak her şeyden öncedir" dedi

Bursa kentsel dönüşüm projeleri tüm hızıyla devam ediyor!

Başkan Recep Altepe, Tophane sırtlarında ve şu anda Bursa Orduevi sınırları içerisinde yer alan, Fatih Sultan Mehmet Han'ın doğduğu ev olarak rivayet edilen Bey Sarayı kalıntılarında incelemelerde bulundu.

Münir Karaloğlu: Kentsel dönüşüm çok önemli!

Karaloğlu, Bursa Kentsel Dönüşüm Derneği'ni ağırladı. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Kentsel Dönüşüm Derneği'ni ağırladı. Karaloğlu, "Deprem kuşağında bir ülkeyiz, nüfusumuzun yüzde 92'si deprem kuşağında yaşıyor. Kentsel dönüşüm çok önemli" dedi.

Adil Gökçadır: Bursa'daki kentsel dönüşüm ekonomimize bir sigortadır!

İnşaat Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Adil Gökçadır, Bursa'nın ekonomik gücünün, olası deprem riskini ulusal boyuta taşıdığını, bu nedenle şehrin kentsel dönüşümünün, ülke ekonomisi adına da bir sigorta durumunda olduğunu bildirdi.

Mustafa Dündar: Kentsel dönüşümde ilk adım doğru atıldığı zaman daha ciddi ilerleme sağlanır!

Demirkapı ve Soğanlı `da kentsel dönüşüm için yetki bekleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “ İlk adım doğru atıldığı zaman daha ciddi ilerleme sağlanır ” dedi.

Yıldırım'da “Ver gecekondunu, al daireni” projesi Nisan 2013'de başlayacak!

Yıldırım Belediyesi son yıllarda başladığı kentsel dönüşüm atağını hızlanarak sürdürmektedir. “Ver gecekondunu, al daireni” projesi 2013 yılının Nisan ayında başlayacak!

Yıldırım Belediyesi 50 bin depreme dayanıklı konut yapacak!

Yıldırım Belediyesi 50.000 adet depreme dayanıklı konut yapılacağını, proje çalışmalarının tamamlandığını açıkladı...

Bursa Yıldırım'da hangi kentsel dönüşüm projesi ile kaç konut yapıldı?

Yıldırım Belediyesi tarafından yürütülen, uygulaması yapılmış, halihazırda 4 adet kentsel dönüşüm projesi bulunuyor...