23 / 07 / 2024

İdris Güllüce, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyeleriyle bir araya geldi!

İdris Güllüce, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyeleriyle bir araya geldi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Hollanda Türk İş adamları Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Güllüce, '"Sizler Osmanlı dönemindeki akıncıların bugün ekonomideki, ticaretteki temsilcilerisiniz" dedi.


Hollanda'nın Belçika sınırı yakınlarındaki Etten-Leur kentinde, Avrupa'nın en büyük beyaz peynir üreticilerinden Özgazi tesislerinde işadamlarıyla sohbet eden ve fabrikayı gezen Güllüce, "Sizlerin başarıları ve birlikteliği göğsümüzü kabartıyor" dedi.


AK Parti iktidarında Türkiye'nin, gösterdiği ekonomik başarıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandığını anlatan Güllüce, dünyada ikinci sıraya yerleşen müteahhitlik sektörünün bu anlamda iyi bir örnek oluşturduğunu ifade etti.


Güllüce, yıllık ciroları 1,5 milyar avroyu bulan Hollanda Türk İşadamı Derneği üyelerine, "Sizler Osmanlı dönemindeki akıncıların bugün ekonomideki, ticaretteki temsilcilerisiniz" diye konuştu.


Güllüce ve beraberindekiler, Özgazi firmasının peynir üretim tesislerini de gezerek bilgi aldı. 


Özgazi Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Aktürk, 40 bin metrekare ve günlük 700 ton süt işleme kapasiteli peynir fabrikalarında kendi markalarına ilaveten 18 farklı markaya üretim yaptıklarını ve Avustralya'dan ABD'ye kadar onlarca ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini bildirdi. 


Ziyarette Hollanda Türk İşadamları Derneği Başkanı Hikmet Gürcüoğlu, Bakan Güllüce'ye hat tablosu hediye etti. 


AA