01 / 03 / 2024

Ordu Kentsel Dönüşüm Protokolü imzalandı!

Ordu Kentsel Dönüşüm Protokolü imzalandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen "Ordu Kentsel Dönüşüm Protokolü" imza törenine katıldı.


Millet ne isterse onu yaptıklarına işaret eden Bakan Güllüce, konuşmasında, "Türkiye'de yatırım ve kentsel dönüşüm yapmanın bir karşısı da var tabi, biz sesimizi değil, sözümüzü yükseltmeye çalışan bir zihniyetten geliyoruz. Birileri de sokağa hakim olma koşulları peşindedir. Mesela Ordu'da 'Bunlar sizin evlerinizi yıkarak sizi Mesudiye'ye gönderecekler' diyebilirler. Onlar desinler ama biz yaptığımız eserlerle bunların olmadığını, sadece millet için olduğumuzu, millete rağmen hiçbir şeyin olmayacağını göstereceğiz. Hep söylediğimiz gibi, halka rağmen olmaz. O 'halka rağmen' sözü 1950'li yıllardan önceymiş. Halka rağmen halk için böyle bir şey olmaz. Biz halkla beraber olursak ayakta kalabiliriz diye düşünenlerdeniz. Bu kapsamda kentsel dönüşüm konusunda halka rağmen hiçbir şey olmayacaktır. Yani halk ne isterse o olacaktır." dedi.


Ordu Kentsel Dönüşüm Protokolü imzalandı!


"Yeni Türkiye'ye eski binalar yakışmıyor"


Bakan Güllüce, tüm olumsuz propagandalara rağmen hükümet olarak kentsel dönüşüme çok önem verdiklerine dikkati çekerek, "Bunu yapanlara 'yapma, etme, iftira atma' mı diyeceğiz. Bunlar hep karşılaştığımız şeyler, varsın desinler" ifadesini kullandı.


Yeni Türkiye'ye eski binaların yakışmadığını vurgulayan Bakan Güllüce, bazı alanlarda yapılan yatırımlardan örnekler vererek, Türkiye'nin hangi noktadan nerelere geldiğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile Ordu Kentsel Dönüşüm protokolünü imzaladı.


Buradaki törenin ardından Ordu Valiliğini ziyaret eden Bakan Güllüce, kentte devam eden yatırımlarla ilgili Vali İrfan Balkanlıoğlu'ndan bilgi aldı.