18 / 07 / 2024

Pendik'te 126 konutun tapusu sahiplerine verildi!

Pendik'te 126 konutun tapusu sahiplerine verildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, muhalefeti eleştirerek, "Havaalanı, hızlı tren, metro, boğaz köprüsü yapıyoruz, muhalefet hepsine karşı çıkıyor" dedi.


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce: "Havaalanı, hızlı tren, metro, boğaz köprüsü yapıyoruz, muhalefet hepsine karşı çıkıyor" şeklinde açıklamalarda bulundu.


Pendik Belediyesi'nce Velibaba Mahallesi'nde düzenlenen "Akşemsettin Kültür Merkezi ve 126 Konut Tapu Teslim Töreni"nde konuşan Güllüce, muhalefet partilerinin seçim vaatlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.


Güllüce, Türkiye'de uzun yıllar başörtülü kızların üniversitede okuyamadıklarını ifade ederek, "Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ile yaklaşık 5 yüzyıl boyunca savaştık. 28 Şubat öncesi ve sonrasında bu ülkenin çocukları kendi vatanında okuyamadı, ama 5 yüzyıl boyunca savaştığımız bir ülkenin üniversitesinde okuyabildi. Bu ne kadar acı bir durum değil mi?" diye konuştu.


CHP'nin, belediyecilik alanındaki her çalışmaya karşı olduğunu ve yapılan hizmetlerin inşaatını durdurmak için Anayasa Mahkemesi'ne başvurduğunu anlatan Güllüce, anamuhalefetin en büyük başarısının, her şeye karşı çıkmak olduğunu kaydetti.


Muhalefetin hükümetin, belediyelerin yaptığı her projeye karşı çıktığını dile getiren Güllüce, şunları aktardı: 


"Havaalanı, hızlı tren, metro, boğaz köprüsü yapıyoruz, muhalefet hepsine karşı çıkıyor. Hatta işi o kadar ileriye götürdüler ki, eylemler yaparak ortalığı yaktılar. Vatandaşın evini, belediye binalarını ve araçlarını yaktılar. Sonra ne oldu? Anamuhalefet partisinin başkanı çıkıp 'Alnınızdan öpüyorum' dedi. Dünyanın hiçbir ülkesinde molotof atanın, ambulans yakanın alnından öpen bir siyasetçi bulamazsınız. Öpeceksen AK Partili geçlerin alnını öp, belediye başkanlarının alnını öp."


Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, konuşmasının ardından 126 konutun tapusunu sahiplerine dağıttı


AA