23 / 07 / 2024

İdris Güllüce Çorum'da engellilerle iftar yaptı!

İdris Güllüce Çorum'da engellilerle iftar yaptı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Çorum Belediyesince kentteki bir parkta engellilere verilen iftara katıldı.Bayat ve İskilip ilçelerindeki ziyaretlerinin ardından kent merkezine gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Parti merkezi önünde karşılanan Güllüce'ye, İl Kadın Kolları Başkanı Melek Pehlivan tarafından çiçek verildi.


AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan ve partililerle görüşen Bakan Güllüce, parti çalışmaları hakkında İl Başkanı Ceylan'dan bilgi aldı.


Bakan Güllüce, daha sonra Çorum Belediyesince kentteki bir parkta engellilere verilen iftara katıldı. 


Güllüce, iftarın ardından yaptığı konuşmada, Bakanlık olarak engellilerin hayatını kolaylaştırmak için de çalışmalar yaptıklarını söyledi. Güllüce, "Engelli kardeşlerimizle ilgili hayatı kolaylaştıracak, imar kanununda ve bütün uygulamalarda, neler yapılması gerektiği, malzeme tespitine kadar yeni standartlar getiriyoruz. Hayatı kolaylaştırmanın yollarını, kurallarını belirliyoruz ve medeni bir ülkede, herkesin rahat edeceği şehirler nasıl oluşur diye de kafa yoruyoruz. Ona göre de yönetmelikler oluşturuyoruz" diye konuştu.


Türkiye'nin, dünyada barış ve huzur içinde yaşanılan ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Güllüce, şunları söyledi:


"Ama etrafımızda, her tarafta ateş yanıyor. Kendi vatanlarında, topraklarında bulunamıyorlar, yaşamıyorlar. Yaşasalar da içme suyu bulamıyorlar. Birçok Müslüman ülkenin hali perişan. Oysa biz, bakın barış içerisinde, huzur içerisinde, refah içerisinde, gelişen, yıldızı parlayan bir ülkeyiz. Bu noktada emeği geçen ve cumhurbaşkanımız olacak, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, 429 saat sonra cumhurbaşkanı olacak Sayın Başbakanımıza çok vefa borcumuz var. Allah ona uzun ömür versin."


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de ramazan ayında 20 bin kişinin katıldığı iftarlar düzenlediklerini belirterek "Belki bizim çorbamız evinizdekinden daha soğuk, belki yemeklerimiz evinizdekinden daha soğuk ama bu sofralarda gönüllerimiz bir, duygularımız bir. Hep birlikte bu mübarek ayın amacına uygun bir şekilde bir aradayız" dedi.


Güllüce, programın ardından kentten ayrıldı.


AA