Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum oldu!


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum oldu!

Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına ve bakanlıklara atananların yer aldığı liste Resmi Gazete'de yayımlandı. Listeye göre, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik bakanı oldu.Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanlığı yeni hükümet sisteminin ekonomi yönetimi belli oldu. Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına ve bakanlıklara atananların yer aldığı liste Resmi Gazete'de yayımlandı. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanlığı’na ise iş adamı Ruhsar Pekcan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ise Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum getirildi.


 


EKONOMİYE KONUT SEKTÖRÜNDEN BAKAN


Yeni ekonomine sistemine konut sektöründen bir bakan geldi. Konut sektöründeki kampayalarıyla dikkat çeken  Emlak Konut GYO'nun Genel Müdürü Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir?

 


ULAŞTIRMA BAKANI CAHİT TURHAN


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na Karayolları Genel Müdürlüğü yapan Cahit Turhan getirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turan, son olarak Kuzey Marmara otoyolu inşaatını üstlenen konsorsiyumun CEO’luğunu yapıyordu.


Mehmet Cahit Turhan kimdir?
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum , Murat Kurum yeni görevi , Murat Kurum ne bakanı oldu ,