İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde ilk tabliye 15 Ocak'ta yerleştirilecek!


İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde ilk tabliye 15 Ocak'ta yerleştirilecek!

İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nün ilk tabliyesi 15 Ocak'ta yerleştirilecek. Dev tabliyelerin her biri 580 ton ağırlığında ve 50 metre boyunda, 51 tabliye ise 290 ton ağırlığında 25 metre boyunda olacak.Dünyanın en büyük asma köprüleri arasında 4'üncü olan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nün ilk tabliyesi 15 Ocak'ta yerleştirilecek. Toplam 87 tabliyenin yerleştirileceği köprüde işlemlerin şubat sonunda tamamlanarak trafiğe açılması bekleniyor. 


Toplamda 87 adet tabliye Körfez'in incisi olarak tabir edilen köprüye yerleşecek. Bunların 26 tanesi dev tabliye olarak belirtiliyor. Dev tabliyelerin her biri 580 ton ağırlığında ve 50 metre boyunda, 51 tabliye ise 290 ton ağırlığında 25 metre boyunda olacak. 33 kilometrelik projede, kamulaştırma çalışmalarının yüzde 91'inin tamamlandığı belirtildi. Yapım çalışmalarının devam ettiği Gebze- Gemlik kesiminde yüzde 83, Gebze- Orhangazi-Bursa kesiminde yüzde 74, Kemalpaşa Ayrımı-İzmir'in de yüzde 45'i bitti. Projenin tamamında yüzde 44 fiziksel gerçekleşme sağlandı. 


3 BÜYÜK TÜNEL VAR 

Proje kapsamında yer alan 3 büyük tünel inşaatının çalışmaları da aralıksız sürüyor. İki tüp geçitten oluşan her biri 3 bin 576 metre uzunluğundaki Samanlı tünelinde delme ve betonlama işlemleri tamamlandı. 2 ayrı tüpten oluşan ve her biri 1250 metre olan Selçukgazi ise delme çalışmaları devam ediyor. Toplam uzunluğu 3 bin 210 metre olan Belkahve tünelinde kazı çalışmalarında 3 bin 39 metre geçildi. 


SabahÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleriİzmit Körfez Geçiş Köprüsüilk tabliye , izmit körfez geçiş köprüsü son durum , izmit körfez geçiş köprüsü ne zaman açılacak ,