İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nde çalışmalar devam ediyor!


İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nde çalışmalar devam ediyor!

Türkiye tarihinin en önemli projeleri arasında gösterilen İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin son durumu anlattı...Türkiye tarihinin en önemli projeleri arasında gösterilen İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, projede gelinen son noktayı anlattı: "Köprünün dağıtım ayaklarında ve semerlerinde, kenar ve geçiş ayaklarında beton imalatları devam ediyor. Toplam imalatta yüzde 99,5 seviyesine erişildi. Kule montajında 252 metre tamamlandı, 5 Şubat'ta başlayan köprünün kablo montajı için oluşturulan 'kedi yolu' diye adlandırılan bölüm de yeniden imal edildi ve tamamlandı. Ana kablo halatlarının çekilmesine eylülün ilk haftasında başlanacak. Aralıkta da tabliyelerin yerleştirilecek."  


KAVŞAK YIL SONUNDA 


Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Yap-İşlet-Devret Projesi'nin yapım süresinin 7 yıl olarak belirlendiğine işaret eden Bilgin, "Köprünün 2016 yılının mart ayında, Yalova Altınova-Orhangazi İznik Kavşağı arasının ise bu yıl sonunda trafiğe açılması planlanıyor" ifadelerini kullandı.


JAPON MÜHENDİS İNTİHAR ETMİŞTİ


İnşaatta bir de üzücü olay yaşanmıştı. 'Catwalk' denen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutan Japon mühendis Kishi Ryoichi, intihar etmişti.


İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü


İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü


İzmit Körfez Geçişi Asma KöprüsüAkşamÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleriİzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü , 2015 İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü , İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü son durum , Körfez Geçişi Asma Köprüsü ,