Konut sektörü tüm dünyaya örnek olacak şekilde ayakta duruyor!


Konut sektörü tüm dünyaya örnek olacak şekilde ayakta duruyor!

Şubat ayında detayları netleşerek başlaması planlanan gayrimenkul seferberliği hakkında Akkuş Gayrimenkul ve Mardin İşadamları Dernek Başkanı Abdülkadir Akkuş görüşlerini paylaştı.Dünyada hiç bir ülkenin aynı anda yaşamayacağı pek çok zorluğu 2016 yılında yaşayan, 2017 yılı başlangıcında da olumsuzlukların tortusunu üzerinden atmaya çalışan konut sektörü tüm dünyaya örnek olacak şekilde ayakta duruyor.


Temmuz ayında milli seferberlik kampanyaları ile nasıl kenetlenebildiğini, nasıl heyecan yarattığını ortaya koyan konut sektörü, yeni bir seferberlik hareketine başlıyor. Başbakan Yardımcısı sayın Mehmet Şimşek, ekonomiyi "yüksek direnç" kelimeleriyle özetlemişti. Ekonominin lokomotifi olan konut ve inşaat sektörü işte bu yüksek direncin ilacını içinde barındırıyor.


İnanıyoruz ki, Emlak Konut'un öncülük edeceği ve pek çok  firmanın da gönüllü olarak katılacağı 20 yıl vadede faizlerin yüzde 0.70'in indirilmesine ilişkin, alımları teşvik edecek olan kampanya, referandum belirsizliği ortadan kalktığında hızla toparlanacak olan Türk ekonomisinde canlanmanın fitilini ateşleyecektir.

 

Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı

ve Mardin İşadamları Dernek Başkanı

Abdulkadir Akkuşkonut sektörü kampanya 2017 , konutta 20 yıl vade , abdulkadir akkuş ,