24 / 06 / 2024

Mamak'ta dönüşüm kapsamında 3.880 konut yapılacak!

Mamak'ta dönüşüm kapsamında 3.880 konut yapılacak!

Mamak kentsel dönüşüm projeleriyle yeniden imar ediliyor. Türkiye ekonomisinin lokomotifi olarak gösterilen inşaat sektörü Mamak’ta hızla yükselmeye devam ediyor.


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; dönüşüm projelerinin etaplarının bir kısmı tamamlanırken kalan etapların yapımı da tüm hızıyla sürüyor. 


Başkent Ankara’da kentsel dönüşümde öncü ilçe olan Mamak’ta, belediye ilçede uyguladığı kentsel dönüşüm projeleriyle Mamak’ı adeta baştan imar ediyor. 


Mamak


Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Kentsel dönüşüm ile en büyük kazancı Mamaklılar elde ediyor. Emlak ve inşaat sektörü de uyguladığımız projelerle hareketlilik kazanıyor. Mamak dönüşümünü günden güne tamamlıyor" diye açıklama yaptı. 


Mamak Belediyesinin kentsel yenileme projesi uyguladığı mahallelerden biri de Altıağaç-Karaağaç ve Hüseyingazi mahalleleri. İlçeye ve Ankara’ya değer katacak vizyon projelerden biri olan kentsel yenileme projesinde çalışmalar son sürat sürüyor. Üç mahalleyi kapsayan projenin uygulandığı mahallelerde yeni yaşam alanları da yükseliyor. 
Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler