Konut alırken bunlara dikkat!


Konut alırken bunlara dikkat!

Tona Yapı ve Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, konut sahibi olmak isteyenleri uyardı. Erdal, vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.Tona Yapı ve Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, konut sahibi olmak isteyen vatandaşları uyardı.


Projeyi yerinde görün


Fiyat dışında alınacak olan yapının kalitesinin önemli olması gerektiğini söyleyen Erdal, maketten proje satın almanın yanlış olduğunu da belirtti. Erdal, "Özellikle yeni yükselen projelerde konut almak isteyenler mutlaka projeyi yerinde görmeli. Projenin geldiği nokta, teslim tarihi ve projede kullanılacak olan malzemelere kadar özenle takip edilmeli. Deprem yönetmeliğine uygun olup olunmadığına da mutlaka bakılmalı" şeklinde konuştu.


En önemli kriter: lokasyon


Lokasyonun konut alımında en önmeli kriter olduğunu hatırlatan Erdal, "Tercih edilen projenin bulunduğu lokasyon ve ulaşım araçlarına olan yakınlığı büyük önem taşımaktadır. Yaşam alanlarına, hastanelere ve üniversiteye olan yakınlığı da bu noktada dikkat edilmesi gereken diğer konulardır" ifadelerini kullandı. Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleriev alırken nelere dikkat edilmeli , sıfır el alırken nelere dikkat edilmeli , İlhan Erdal kimdir ,