Halkbank konut kredisi faizini yüzde 0,98'e düşürdü!


Halkbank konut kredisi faizini yüzde 0,98'e düşürdü!

Halkbank da konut kredisi faizini düşürdü. Konut sektörünü canlandıracak bu gelişme ev almak isteyenleri heycanlandırdı.Ziraat Bankası'nın 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar olan vadelerde aylık faiz oranını yüzde 0,98'e indirmesi sektörü heyecanlandırdı.


Hürriyet'te yer alan habere göre; Halkbank da bir atak yaparak 10 yıl vadeli 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 0.98 seviyesine çekti.


Konut kredilerindeki bu faiz oranı Ziraat Bankası'nda 11 Mayıs'tan itibaren, 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde ve 10 yıla kadar olan vadelerde geçerli olacak. 

İndirim sonrasında 120 ay vadeli 200 bin lira kredi alımında aylık taksit 3 bin 300 lira yerine 2 bin 841 lira olacak.


Halkbank konut kredisi faizini yüzde 0,98

   

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, konut piyasasındaki talebin, ekonomik büyümenin asli unsurlarından biri olduğunu söyledi. Arslan, "Konut sektörünün, ekonomimize sağladığı katma değer ve diğer sektörleri etkileme potansiyelini göz önünde bulundurduk, ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini de dikkate alarak her zaman olduğu gibi müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak özel bir çözüm sunmaya gayret ettik. Her aile bir ev sahibi olsun istiyoruz, müşterilerimize kolaylaştırıcı çözümler sunmayı aynı zamanda sosyal sorumluluk anlayışımızın bir gereği olarak görüyoruz" şeklinde konuştu. 


Arslan sözlerine şu şekilde devam etti; "Geniş ürün yelpazesi ve özel ödeme planı seçenekleri, hızlı ve kolay değerlendirme süreçleriyle müşteri memnuniyetini en üst düzeyde gerçekleştirme anlayışıyla çalışıyoruz. Ev sahibi olmak isteyen müşterilerimizin tüm finansal ihtiyaçlarına da 'Halk İster, Halkbank Yapar' anlayışımızla yaklaşıyoruz. Üreten Türkiye’nin Bankası olarak, bundan sonraki süreçte de ülkemiz istikrarına, ekonomimize ve müşterilerimize azami katkı sağlama bilinciyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz"Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan , Halkbank konut kredisi , konutta faiz indirimi ,