Emlak Konut GYO'dan Emirgan Korusu hakkında açıklama!


 Emlak Konut GYO'dan Emirgan Korusu hakkında açıklama!

Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı “Emirgan Korusu’nun yakınındaki bir alanın TOKİ tarafından satışa çıkarılacağı” şeklindeki ifadesi doğrultusunda sosyal medyada yer alan haber ve paylaşımlar üzerine, açıklama yaptı.Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, “Emirgan Korusu’nun yakınındaki bir alanın TOKİ tarafından satışa çıkarılacağı” şeklindeki ifadesi doğrultusunda sosyal medyada yer alan haber ve paylaşımlar üzerine, kamuoyu açıklamasında bulundu.


Milliyet Gazetesi Yazarı Güngör Uras’ın köşesinde yer alan “Emirgan Korusu’nun yakınındaki bir alanın  TOKİ  tarafından satışa çıkarılacağı” şeklindeki ifadesi doğrultusunda sosyal medyada yer alan haber ve paylaşımlar üzerine, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklama yapma gereği görülmüştür.

 

Sarıyer İstinye Mahallesi sınırlarında bulunan toplam 158 dönüm yüzölçümlü 6 adet taşınmaz,  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihaleye çıkarılmıştır. Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş olarak en yüksek teklifle kazandığımız ihalenin sonucu, 22 Mayıs 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

 

Taşınmazların bulunduğu alanın Emirgan Korusu ile hiçbir ilgisi yoktur; Emirgan Korusu’nun imara açılması, satılması ve bu alana inşaat yapılması söz konusu değildir.

 

Bahse konu arazi, Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi Uygulama İmar Planı (22.07.1983) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca onaylı(09.05.2006)  İstinye Turizm Merkezi Uygulama İmar Planı sınırları içerisinde olup, söz konusu planlar, arazinin şirketimiz tarafından satın alınmasından çok önce onaylanmıştır. 

 

Kuruluşumuz tarafından 03.03.2015 tarihinde yapılacak olan ihale, hiçbir plan değişikliği yapılmadan tamamen mevcut onaylı planlar çerçevesinde gerçekleştirilecektir. Mevcut planların öngördüğü gibi arazinin %53'ü yol, park alanı ve eğitim tesis alanı olarak kullanılmak üzere ayrılacaktır. Ayrıca arazi mevcut haliyle, köşe yazısında belirtildiği gibi park olarak kullanılmamaktadır.

 

Özel sektörün söz konusu bölgede uyguladığı önceki diğer tüm projeler gibi, turizm ve konut alanı için hazırlanacak projeler, ilgili Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu onayına sunulacak ve kurul tarafından uygun görülmesinin ardından uygulama yapılacaktır. Turizm ve konut alanındaki yapılaşma ise maksimum 3 katlı olacaktır. 

 

Bu tür haberler yapılmadan önce kurumumuzdan da bilgi alınması, kamuoyunun doğru ve sağlıklı bilgilendirilmesi açısından önem taşımaktadır.

 

Durumu kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.ŞÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016Emlak Konut GYOdan Emirgan Korusu hakkında açıklama , Emirgan Korusu , Emirgan Korusu imara açılacak mı , Emirgan Korusu imara mı açılıyor? , emlak konut ,