29 / 05 / 2024

Fikirtepe'de ruhsatlar alınınca inşaat çalışmaları başladı!

 Fikirtepe'de ruhsatlar alınınca inşaat çalışmaları başladı!

Kentsel dönüşüm için 3 yıldır ' hayalet şehir ' halinde bekleyen Fikirtepe' ye gün doğdu. Teknik Yapı, Emay İnşaat ve Anka Yapı ruhsatları aldı, inşaat başlıyor...TÜRKİYE'nin 'kentsel dönüşümüne' model olarak yola çıkılan ve dev projenin sembolü olan Fikirtepe'de 50 bin konut için mutlu son yaklaştı. Yaklaşık 3 yıldır 'hayalet şehir' görüntüsünde kentsel dönüşümle birlikte yeni bir kabuğa bürüneceği günleri bekleyen bölgeye nihayet ruhsat müjdesi geldi. Yıllardır başta ruhsat olmak üzere birçok sorunun yaşandığı Fikirtepe'de, en büyük engelin de ortadan kalkmasıyla artık inşaatların yükselme zamanı. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin açıklamalarının ardından Fikirtepe'de süreç hızlandı. 


SATIŞLAR HIZLA BAŞLIYOR

İnşaat için ilk ruhsatı alan firma da Teknik Yapı oldu. Fikirtepe’de dört ayrı imar adasının dönüşümü için hazırlık yapan firmanın ruhsat aldığı 650 konutluk ilk projesini 25 Şubat’ta satışa sunacak. Şirket, bölgede yaklaşık 55 bin metrekarelik alanda 4 ayrı proje yapmaya hazırlanıyor. 

Hızlanan süreçle birlikte bölgede harekete geçen bir diğer firma da Emay İnşaat. Şirket, 'Kentplus Kadıköy' projesi için yapı ruhsatını alarak inşaata başlıyor. Tüm hazırlıkların tamamlandığı Kentplus Kadıköy projesi 22 Şubat'tan itibaren de satışa çıkacak. Kentplus Kadıköy projesinde 2 adada toplam 1.700 daire yapılacak. 


ANKA, 2.500 KONUT YAPACAK

Öte yandan hafriyat aşaması tamamlanan Anka Evim Kadıköy projesinde de yapı ruhsatı alındı. Şirket, bugün, bölgedeki ilk temel atma törenine imza atacak. Bu arada projede, satışlar da başladı. Anka Evim Kadıköy, Fikirtepe’de toplamda 2.500 konutluk residence projesi inşa ediyor.

3 etap şeklinde planlanan projenin ilk etabında dükkan alanları da yer alacak. 


İLK TEMEL ATMA TÖRENİ BUGÜN

ANKA Evim Kadıköy Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel, bölgeyle ilgili değerlendirmesinde, ruhsat almanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Temel, Fikirtepe’de ilk temel atan firma olacaklarının altını çizerken, bölgede inşaatın hızla kaldığı yerden devam edeceğini ve satışların da hızla başladığını söyledi. Akşam
Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri