Kiralar en çok Adana'da arttı!


 Kiralar en çok Adana'da arttı!

Metrekare başına konut kiralarının en fazla yükseldiği il, yüzde 1,72 artışla Adana oldu. Bir önceki aya göre kıyaslandığında en fazla fiyat artışı kategorisinde Adana, İstanbul ve Bursa'dan sonra yüzde 1.07 oranla ilk 3 il arasında yer aldı.
Garanti Bankası desteğiyle Reidin.com ile v Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Çemeği (GYODER) tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Ocak ayı raporu yayınlandı. Buna göre metrekare başına konut kiralarının en fazla yükseldiği il, yüzde 1,72 artışla Adana oldu. Bir önceki aya göre kıyaslandığında en fazla fiyat artışı kategorisinde Adana, İstanbul ve Bursa'dan sonra yüzde 1.07 oranla ilk 3 il arasında yer aldı. 


Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Murtaza Kılçık, Adana'da inşaat yapılabilecek alanların yüzde 70'inin imara kapalı olduğuna dikkat çekerek bu durumun arsa maliyetlerini artırdığım bunun da konut fiyatlarına yansıdığını dile getirdi. 


Bugün
emlak endeksleri 2014 ocak ayı raporu , Adana kira artışı , adanada kiralar ne kadar arttı , kiralar en çok hangi ilde arttı ,