Adana'da ilk Kentleşme ve İmar Çalışma Grubu toplantısı yapıldı!


 Adana'da ilk Kentleşme ve İmar Çalışma Grubu toplantısı yapıldı!

Adana'da ilk Kentleşme ve İmar Çalışma Grubu toplantısı yapıldı Çalışma grubu üyeleri, Adana İl Bütünü Çevre Düzeni Planı, Master Planlar, İmar Planları ve diğer kentsel projeler üzerinde çalışmaların başlatıldığını belirtti.

5 Şubat 2015 tarihinde Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen başkanlığında yapılan toplantıda, öncelikle çalışma grubu başkanı belirlendi. Kent ve İmar Çalışma Grubu başkan tespitinden sonra çalışma grubu üyeleri bu dönemki çalışmalarla ilgili düşüncelerini dile getirdi.


Grubun çalışma yöntemi üzerine fikir alışverişi yapılırken, geçmiş dönemlerde uygulanmış projelerin devam ettirilmesi yönünde fikir birliğine varıldı. Ayrıca yeni dönemde  Adana  için sadece kent sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar değil yeni vizyonel projeler üretilmesi düşüncesi benimsendi.


Çalışma grubu üyeleri, Adana İl Bütünü Çevre Düzeni Planı, Master Planlar (Turizm,Ulaşım,Sanayi,vb.), İmar Planları ve diğer kentsel projeler üzerinde çalışmaların başlatıldığını belirtti.Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projelerAdanada ilk Kentleşme ve İmar Çalışma Grubu toplantısı yapıldı , Ahmet Özen kimdir , adanada imar çalışmaları ,