Ümraniye'de icradan satılık dubleks daire! 6 milyon TL'ye!


Ümraniye'de icradan satılık dubleks daire! 6 milyon TL'ye!

İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, İnkılap Mahallesi'nde yer alan dubleks daire vasıflı gayrimenkul 6 milyon TL bedel ile icradan satışa çıkıyor.İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, İnkılap Mahallesi'nde bulunan dubleks daire vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan gayrimenkul için 6 milyon TL bedel isteniyor. 


Özellikleri : Satılmasına karar verilen taşınmaz İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, 2381 Ada, 12 Parsel, tapuda İnkılap Mahallesi E21 blok 2+3 kat 4 Nolu Bağımsız bölüm dubleks mesken nitelikli taşınmazdır. 


Gayrimenkul bölge olarak Fatih Sultan Mehmet mahallesinde,E-80 İstanbul Çevreyolunun bitişiğinde, Balkan caddesine 250 metre mesafededir. Anılan caddede otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmakta, ayrıca Çakmak Metro İstasyonu na 1500 metre mesafededir. 


Bulunduğu site 10 yaşında 48 blok apartman ve ticaret merkezinden oluşan bir projedir. Sitenin Deprem Yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunduğu değerlendirilmiştir. Sitede fitness salonu, yürüyüş parkuru, tenis kortu, basket sahası, açık ve kapalı yüzme havuzu, , yapay göl ve kafeteryası, çocuk oyun parkı ve oyun alanları, kapalı otopark, okul, kreş, cami, market, restoran, kuaför gibi birçok donatı mevcuttur. Dış cephesi ısı yalıtımlı klinker dış cephe elemanı, pencereleri ısı yalıtımlı alüminyumdur. Bina giriş kapısı camlı alüminyumdur. Bina giriş holleri ve merpenler granit, merpen korkulukları alüminyumdur. Binada asansör bulunmakta, ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. 


Kıymeti : 6.000.000,00 TL

1. Satış Günü : 22/10/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 22/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK 127 gereğince tapuda adı geçen ilgililere tebliğ imkansızlığı durumunda ilanen tebliğ yerine kaim sayılacaktır.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/82 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2018Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleriÜmraniye icradan satılık daire , ümraniye satılık daire , Ümraniye daire ihalesi ,