Bursa Osmangazi'de satılık fabrika! 4.3 milyon TL'ye!


 Bursa Osmangazi'de satılık fabrika! 4.3 milyon TL'ye!

Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Alaşar Mahallesi'nde yer alan boya apre ve emprime fabrikası icradan satışa çıkarıldı..Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Alaşar Mahallesi'nde yer alan boya apre ve emprime fabrikasının  ilk ihale tarihi 30 Ocak 2018 tarihinde saat 13:50'de gerçekleşecek. Gayrimenkulün bedeli 4 milyon 321 bin 136 TL olarak belirlendi. 

 

Özellikleri : Taşınmaz Bursa İl, Osmangazi İlçe, 7595 Ada, 1 Parsel, ALAŞAR Mahalle/Köy, BOYA APRE VE EMPRİME FABRİKASI İLE MÜŞTEMİLATI olarak kayıtlı olup borçlunun hissesi 138/2395 'dir. Taşınmaz üzerinde betonarme ve öngerilmeli betonarmeden yapılmış fabrika binası bulunmaktadır. Binanın zemini beton ile kaplıdır. Öngerilmeli betonarmeden yapılmış kısmın tek katlı olupüzeri atermit örtü ile kapatılmıştır. Betonarmeden yapılmış kısım iki katlıdır. Üzerinde çatı vardır.Tek katlı bina 7,5 mt yüksekliğinde olup 17.700 m2 alanındadır.İki katlı olan kısım 14.100 m2 taban alanındadır.Fabrika binasının batı cephesinde idari bina yer almaktadır.Binanın zemin katında 150 m2 alanında showroom vardır. 1.ve 2. Katta idari ve idareci odaları bulunmaktadır. İdari binaın zeminleri seramik kaplıdır. Tavanlarda kartonpiyer ve asma tavan vardır.İdari bina600 m2 taban alanındadır. Fabrika binası gayri faaldir. Boş olarak durmaktadır. Taşınmazda Organize Sanayi Bölgeleri Uygulama Yönetmeliği madde 101 kapsamında yer alan tesisler faaliyet gösteremez. Organize Sanayi Bölgesinin 10/10/2013 Tarih 33056 yevmiye sayılı 4562 Sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanununun 18.Maddesi uyarınca devir ve temlik edilemez şerhi mevcut olup, ilgili kurumdan gelen 23/10/2017 tarihli yazı cevabında satışa konu taşınmaza ilişkin hisseli satışın mümkün olmadığı, sadece diğer hissedarlara (3 tane hissedar vardır)satışının yapılabileceği bildirilmiştir. (Hissedarlar : 1- SMGY TEKSTİL ÜRETİM SAN.ve TİC.LTD.ŞTİ., 2- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 3- MALİYE HAZİNESİ). Mevzuat gereği belirtilen hissedarlar dışında üçüncü kişilere satışı yapılamayacağından, hissedarlar dışında üçünçü şahısların ihaleye katılımı kabul edilmeyecektir.

 

Kıymeti : 4.321.136,95 TL

1. Satış Günü : 30/01/2018 günü 13:50 - 13:55 arası

2. Satış Günü : 27/02/2018 günü 13:50 - 13:55 arası

Satış Yeri : Gayrimenkul Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

 

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3126 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2017
Bursa Osmangazi satılık fabrika , Bursa Osmangazi ihaleler , Bursa Osmangazi fabrika ihalesi ,