01 / 04 / 2023

Bursa'da kaçak ev yıkıldı!

Bursa'da kaçak ev yıkıldı!

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından Uludağ eteklerinde bulunan Gökçeören Mahallesi'nde kaçak olarak inşa edilen bir ev ve inşaat aşamasındaki evlerin istinat duvarları ve temellerini yıkıldı.


Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından Uludağ Gökçeören Mahallesi'nde kaçak olarak inşa edilen bir ev belediye ekipleri tarafından yıkıldı.


Bursa'da Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre, Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince imar barışından faydalanmak için yanlış tarih göstererek kaçak inşaat yapanlara göz açtırılmıyor.


Gökçeören Mahallesi'nde 3. derece sit alanı üzerinde kaçak olarak inşa edilen evleri belirleyen belediye ekipleri, yasal işlemleri tamamlanan kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirdi.


 Bursa


İş makinesi ile gerçekleştirilen yıkımlarda, bir ev ile inşaat aşamasındaki binaların temelleri ve istinat duvarları yerle bir edildi.


Yıkılan kaçak evin sahibinin imar barışından faydalanabilmek için inşaatı 2018 yılından önce yapmış gibi göstererek İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne başvurduğu ve yapı kayıt belgesi aldığı incelendi.


Kaçak inşaatın sahibi, yanlış beyan ile aldığı yapı kayıt belgesini, evin önündeki ağaca assa da Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, inşaatın İmar Barışı kapsamı dışında kalan 2018 yılında yapıldığını fotoğraflarla belgeleyerek yıkımı tamamlandı.


Yıkılan kaçak evin sahibinin imar barışından yararlanmak adına inşaatı 2018 yılından önce yapmış gibi gösterilen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne başvurduğu ve yapı kayıt belgesi aldığı belirlendi.


Kaçak inşaatın sahibi, yanlış beyan ile aldığı yapı kayıt belgesini, evin önündeki ağaca assa da Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, inşaatın İmar Barışı kapsamı dışında kalan 2018 yılında yapıldığını fotoğraflarla belgeleyerek yıkımı tamamladı.