Kentsel dönüşüm kredisi hangi bankalar veriyor?


 Kentsel dönüşüm kredisi hangi bankalar veriyor?

Kentsel dönüşümde taşınmazı riskli olarak tespit edilen mal sahiplerinin mağdur olmamaları için devlet kredi desteği sağlıyor. Peki kentsel dönüşüm kredisi hangi bankalar veriyor?Kentsel dönüşüm kredisi hangi bankalar veriyor?

Kentsel dönüşüm kapsamında evini yıkıp yeniden yapmak isteyen malikler, devletin sunduğu krediden yararlanabiliyor.


Kentsel dönüşüm kredisi açılabilmesi için, açılacak kredi azami miktarları ile kredinin tahsis öncelikleri; özel hesabın finansman durumu, proje büyüklüğü, inşaat maliyetleri, inşaatların bulunduğu bölgeler dikkate alınarak her yıl Bakanlıkça belirleniyor ve ilan ediliyor.


6306 sayılı "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" kapsamında hak sahiplerince bankalardan kullanılacak kredilerde sağlanacak faiz desteğine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzalayan Bankalar aşağıda sıralanıyor:


Kentsel dönüşüm kredisi veren anlaşmalı bankalar şu şekilde:

-Türkiye İş Bankası

-DenizBank

-Akbank

-Halkbank

-Türkiye Finans Bank

-VakıfBank

-YapıKredi

-Bank Asya

-TEB

-Garanti Bankası

-Şekerbank

-AlBaraka

-Kuveyt Türk

-Ziraat Bankası

-FinansBank

-ING Bank

-A Bank


Kentsel dönüşüm kredisi için gerekli evraklar nelerdir?Özge ÖZDEMİR/Konuttimes.com
Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projelerkentsel dönüşüm kredisi hangi bankalar veriyor , kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar , kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar listesi , kentsel dönüşüm kredileri veren bankalar , Kentsel dönüşüm kredisi hangi bankalar verir , kentsel dönüşüm kredi bankaları ,