İnşaat ruhsatı yenileme harçları 2018!


 İnşaat ruhsatı yenileme harçları 2018!

İnşaat çalışmalarına süresi içerisinde başlanılmayan veya bitirilmeyen yapılar için ruhsatın yenilenmesi gerekiyor. Peki, inşaat ruhsatı yenileme harcı 2018 ne kadar oldu? İşte inşaat ruhsatı yenileme harçları 2018.. 

Bir arsa üzerinde bir binanın inşa edilebilmesi için belediyeden ruhsat alınması gerekiyor. Ruhsat alındıktan sonra inşaat çalışmalarına belli bir süre içerisinde başlanması ve yine belli bir süre içerisinde bitirilmesi gerekiyor.


İmar Kanunu gereğince; inşaata başlama süresi ruhsat alındıktan sonra 2 yıl, inşaatın bitirilme süresi ise 5 yıl oluyor. Bu süre zarfı içerisinde inşaat çalışmalarına başlanılmayan veya bitirilmeyen yapılar için ruhsatın yenilenmesi gerekiyor


Ruhsat alma sürecinde belli oranlarda harç ödemesi yapılıyor. Bu bedeller her sene yeniden belirleniyor. Peki inşaat ruhsatı yenileme harçları 2018 ne kadar? diyorsanız işte yanıtı...


İnşaat ruhsatı yenileme harcı 2018   


Yenileme - Yeniden Ruhsat Alınmasına İlişkin Ücretler 2018 


1. Yenileme (Yapı İnşaat Alanının beher metrekaresi için) metrekaresi 0.5 TL 

2. Yeniden (Yapı İnşaat Alanının beher metrekaresi için) metrekaresi 0.83 TL 

3. Ruhsat Belgesindeki Bilgi Değişikliklerine İlişkin Ücret ( Tek Ruhsattaki Bilgi Değişikliği) adet 160 5.3 TL 

4. Makine, Elektrik ve Isı Yalıtım Proje Değilşikliğinde Alınacak Ücretler- Proje Değişikliği adet 160 5.4 TL2018 imar harçları açıklandı! İşte harç oranları!
Özge ÖZDEMİR/Konuttimes.com 


 İnşaat ruhsatı yenileme harçları 2018 , İnşaat ruhsatı yenileme harcı 2018 , inşaat ruhsat yenileme ücreti 2018 ,