Emlak vergisi nereye ödenir?


 Emlak vergisi nereye ödenir?

Arazi, arsa ve binalar için ödenen vergi olarak biliniyor. Tapulu taşınmazda tapu kimin adına ise o kişi emlak vergisi ödemek zorunda oluyor. Peki emlak vergisi nereye ödenir? İşte yanıtı...Emlak vergisi, bina, arsa veya arazi gibi taşınmazlara sahip maliklerin devlete ödemesi gereken vergidir.  Emlak  vergisi yıl içinde tek sefer ya da iki sefer olarak ödenebilir. Emlak vergisinin ödenme zamanları ise şöyle; iki taksit şeklinde ödeyecek olanlar için ilk taksit 1 Ocak-31 Mayıs 2013 tarihleri arasında, ikinci taksit ise 1 Kasım-30 Kasım 2013 tarihleri arasında ödenmektedir.


Emlak vergisi nereye ödenir?


Emlak vergisi sözkonusu taşınmazın bağlı olduğu belediyelere müracat ederek ödenebilir. Bir diğer ödeme şekli ise PTT havalesi ya da Belediyelerin banka hesap numaralarına emlak vergisi mükellef numarasıyla  ödeme yapılabilir.


Emlak Vergisi Beyannamesi için hangi belgeler gerekiyor?


1.Tapu fotokopisi

2.Nüfus cüzdanı fotokopisi

3.Binalar için yapı kullanma izninin fotokopisi

4.Binanın bulunduğu adres

5.Beyan sahibinin ikamet adresi

6.Vergi numarasıEmlak vergisi nereye ödenir , emlak vergisi nereye ödenir 2013 , emlak vergisi nereye ödeniyor , Emlak vergisi ne zaman ödenir , emlak vergisi ne zaman ödeniyor , emlak vergisi ödemeleri ,