01 / 10 / 2022

Boğaziçi ön görünüm imar barışı!

 Boğaziçi ön görünüm imar barışı!

İmar Barışı kapsamı dışında tutulan Boğaziçi Öngörünüm yapıları bu kez yeniden düzenlemeye alındı. Peki, Boğaziçi ön görünüm imara açılıyor mu?


24 Haziran seçimleri öncesinde dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Beykoz’a gelmiş ve boğaziçi öngörünümde oturanlara imar barışından yararlanmalarıyla ilgili çalışmanın yeni yasama döneminde yapılacağını müjdelemişti.


Konuya ilişkin Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi geçtiğimiz günlerde TBMM'ye verildi.


Boğaziçi ön görünümde yer alan yapıların imar barışı kapsamına alınabilmesi için Mecliste görüşmeler başladı. Buna göre, İmar Barışı kapsamı dışında tutulan Boğaziçi Öngörünüm yapıları yeniden düzenlemeye alındı. 


Teklifte, “2960 sayılı Boğaziçi kanununda tanımlanan Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesine ait kroki ile sınır ve koordinat listesi ekteki şekilde değiştirilmiştir” ifadelerine yer verildi. Madde ile Boğaziçi'ndeki yapı sahipleri de imar barışı başvurusu yapabilecek.


 Boğaziçi ön görünüm imar barışı!


 

Işıl Seren KESKİN/Konuttimes.com