15 / 08 / 2022

Öz Er-Ka İnşaat Galatasaray Florya arazisinin kazananı oldu!

Öz Er-Ka İnşaat Galatasaray Florya arazisinin kazananı oldu!

Emlak Konut GYO tarafından bugün ihaleye çıkarılan Galatasaray Florya arazisinin ihale kazananı Öz Er-Ka İnşaat oldu. Şirket ihaleyi 832 milyon 500 bin TL teklifle aldı.


İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumu yapıldı.   Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından bugün ihaleye çıkan arsa 

Florya sahiline yakın konumda yer alıyor.  Söz konusu araziye konut, dini tesis, ilköğretim okulu ve park alanları yapılabilecek. 


Galatasaray Florya arazisi 63 bin 230 metrekare, toplam inşaat alanı ise 55 bin 98 metrekare büyüklüğünde. Arsanın ihale kazananı Öz Er-Ka İnşaat oldu.


Öz Er-Ka İnşaat arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 2 milyar 250 milyon TL, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak ise 832 milyon 500 bin TL teklif verdi. Teklifler henüz değerlendirme aşamasında. Bu projede; elde edilecek "Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri"nin yaklaşık yüzde 71,43'ü Emlak Konut GYO'ya yaklaşık yüzde 28,57'si ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne ait olacak. 

 

İhaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedeli 383 milyon 554 bin 450 TL.Öz Er-Ka İnşaat Galatasaray Florya arazisinin kazananı oldu!


9 firmadan teklif geldi


9 firmanın teklif verdiği Galatasaray Florya ihalesine Öz Er-Ka İnşaat'tan sonra en yüksek teklifi veren şirket ise Şua İnşaat-Ruha Elektrik İş Ortaklığı oldu. İş ortaklığı ihalede 802 milyon 200 bin TL teklif sundu. 

En yüksek üçüncü teklifi ise 747 milyon 400 bin TL ile Özak GYO-İnt-Er Yapı İnşaat İş Ortaklığı verdi. 


Öz Er-Ka İnşaat Galatasaray Florya arazisinin kazananı oldu!


Arsa bilgisi


1- Bakırköy Şenlik A ada/parsel konut alanı olacak. Konut alanının arsa alanı 42 bin 383 metrekare, emsal değeri 1,30, emsa esala inşaat alanı 55 bin 98 metrekare. Konut alanunun bina yüksekliği Z+2 kat olacak.

2- Bakırköy Şenlik B ada/parsel dini tesis alanı olacak. Dini tesis alanınun arsa alanı 1.533 metrekare.

3- Bakırköy Şenlik C ada/parsel ilköğretim alanı olacak. İlköğretim alanı 5 bin metrekare arsa alanına sahip. Bu alanda inşa edilecek bina yüksekliği Z+2 kat olacak.

4- Bakırköy Şenlik park alanları toplamı 14 bin 313 metrekare arsa alanına sahip.
Plan notları ile igili bilgiler


1. Konut Alanında Yençok: Zemin + 2 Kat (Z+2kat) Olup Kaks:1.30'dur. Konut alanında hesaplanan inşaat alanının yüzde 5'i kadar alan ticari kullanım amacı ile ayrılabilir. Bu ticari birimler bir yapıya bağlı veya bağımsız olarak yapılabilir.

2. Konut Alanında yapılacak olan binalarda blok şekli, boyutları, çekme mesafeleri, bloklar arası mesafeler serbesttir. Bir parselde birden fazla yapı yapılabilir, yapılar ayrık, ikiz, blok, sıra ev ve teras ev şeklinde yapılabilir. Bu yapı nizamları aynı ada içerisinde ayrı ayrı ve/veya birlikte kullanılabilir. Aynı ada içerisinde farklı kat uygulamasına gidilebilir.

3. Konut alanlarında zemin altı otoparkları sadece çekme mesafeleri içerisinde yapılacaktır.

4. İlkokul alanında kaks:1.20, yençok: zemin+2 kat olup avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 66 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.

5. Cami alanında avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 68 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.

6. Park alanları kamunun kullanımına ayrılmış alanlar olup, bu alanlarda 50 metrekareyi geçmeyen yer altı ve yer üstü trafoları düzenlenebilir.
Öz Er-Ka İnşaat Galatasaray Florya arazisinin kazananı oldu!
İhaleye gelen teklifler için tıklayın