29 / 05 / 2024

Konut fiyatlarında yüzde 20 indirim başladı!

Konut fiyatlarında yüzde 20 indirim başladı!

Konut sektörünü canlandırmak amacıyla kamu bankalarının faizi yüzde 0.98'e indirmesinin ardından gayrimenkul sektörünün önde gelen kuruluşları yeni bir hamle yaptı.


Ekonominin çarklarının hızlandırılması ve sektöre ivme kazandırmak adına gayrimenkul sektörü teşvikler yapmaya başladı. 


Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nin (KONUTDER) ortak düzenlediği basın toplantısında verilen bilgiye göre bu üç derneğin üyeleri satttıkları konutların fiyatını yüzde 20 düşürdü.


Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre konutlardaki indirimli fiyatlar 15 Mayıs- 15 Haziran arası geçerli olacak. İndirimli fiyatlar hem peşin hem de kredili alımlarda geçerli olacak.


Konut fiyatlarında yüzde 20 indirim başladı!KONUTDER Başkanı Altan Elmas'ın verdiği bilgiye göre gayrimenkul sektörünün en büyük üç derneğinin destek verdiği kampanyaya ilk etapta en 40'a yakın konut firması katıldı. Konut almak isteyenler için aylık 1.23’ten 0.98’e inen faiz desteğinin ardından inşaat firmaları da faiz indirimine ek olarak yüzde 20’lik fiyat avantajı sağladı.


Elmas "Bu büyük bir fırsat, özellikle gençler için. Kampanya dönemsel olacak, aylarca değerlendirme şansımız yok. Hepimiz bu şekilde satacağız" dedi. Konut fiyatlarında yüzde 20 indirim başladı!


GYODER Başkanı Dr Feyzullah Yetgin de, "Uzunca bir zamandır fiyatları baskı altında tutarak fedakârca satış yapmaya çalışıyoruz. Bu kampanya hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bankaların katkısı yanında biz de böyle büyük bir kampanya yaptık" ifadelerini kullandı.