15 / 06 / 2024

Konut alacaklar dikkat! Faizler düşüyor mu?

 Konut alacaklar dikkat! Faizler düşüyor mu?

Konut almak isteyen vatandaşlara özel imkanlar sunan kamu bankalarının konut kredisi faiz oranları merak ediliyor. Ev alacak vatandaşlar banka banka faiz oranlarını öğrenerek karşılaştırma yapmak için araştırmalarına başladı. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu?


Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ev alacak vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; ihtiyaç, taşıt ya da konut kredisi kullanacak vatandaşlar banka banka kredi faiz oranlarını araştırıyor.


Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank, Garanti Bankası gibi bankalar tarafından müşterilerine cazip faiz oranlı krediler sunuluyor. 


Konut almak isteyen vatandaşlara özel fırsatlar sunan kamu bankaları tarafından, konut kredilerinde 15 seneye kadar vadelerle finansman imkanı sağlanıyor. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte ev alacaklar tarafından merak edilen o sorunun yanıtı...

Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu?

Vakıfbank: Yüzde 1.34


Halkbank: Yüzde 1.38


Akbank: Yüzde 1.39


Yapı Kredi Bankası: Yüzde 1.39


İş Bankası: Yüzde 1.41


Garanti BBVA: Yüzde 1.46


15 seneye varan vade imkanı

Konut almak isteyen vatandaşlara özel imkanlar sunan kamu bankaları, konut kredileriyle 1 sene geri ödemesiz ve 15 seneye kadar vadelerle kredi imkanı sağlayabiliyordu. Ancak, geçtiğimiz sürelerde hayata geçirilen yeni düzenlemeyle 1 senelik geri ödemesiz kredi imkanı artık sunulmuyor, fakat vade süresinde bir değişiklik yapılmadı.