23 / 03 / 2023

Faizsiz konut kredisi geliyor!

 Faizsiz konut kredisi geliyor!

Dün gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ev almak isteyen vatandaşlara faizsiz konut kredisi imkanı sunulacağını açıkladı.


Önceki gün gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ev sahibi olmak isteyen vatandaşları sevindiren haberi paylaştı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre pandemiyle mücadele kapsamında esnafa ve vatandaşlara yapılan yardımları açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, konut kredisinde faiz uygulanmayacağının müjdesini verdi.


Yapılan yardımları açıklayan Recep Tayyip Erdoğan şu açıklamalarda bulundu: 


"Elde edilen kazanımları güçlendirmek için sokağa çıkma sınırlaması 31 Aralık Perşembe saat 21.00'den 4 Ocak saat 05.00'e kadar kesintisiz uygulanacaktır. Sağlıkçılarımıza ve diğer çalışanlarımıza destek olmak amacıyla kamuya ait okul öncesi kurumları, ana sınıfları hariç faaliyetlerini sürdürebilecektir. Salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın kadrolarına göre vazife malullüğü veya meslek hastalığı statülerinin hızla sonuçlandırılması sağlanacaktır. Vazife malulü sağlık çalışanlarımızın aileleri, maaştan ek ödemeye, faizsiz konut kredisinden çocuklarına eğitim öğretim yardımına, istihdam hakkından fatura indirimlerine kadar pek çok imkana kavuşacaklardır. Sağlık Bakanımız ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımızı bu hususun süratle neticelendirilmesi hususunda görevlendirdim."