Emlak Konut 2019 ödemeleri için fiyatları güncelleyecek!

 Emlak Konut 2019 ödemeleri için fiyatları güncelleyecek!

Emlak Konut 2019 ödemeleri için fiyatları güncelleyecek. Emlak Konut yatırımcıları, şirketin aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2019 yılı ödemeleri için yapacağı fiyat güncellemesini bekliyor..

Emlak Konut GYO’nun Türkiye genelindeki projelerinden ‘TEFE/Yİ-ÜFE’ artışı ile konut satın alan yatırımcılar, şirketin aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2019 yılı ödemeleri için yapacağı fiyat güncellemesini bekliyor.


Emlak Konut'un projelerinden ‘TEFE/Yİ-ÜFE’ artışı ile konut satın alan yatırımcılar, kurumun yapacağı fiyat güncelleme oranına odaklandı. Emlak Konut, aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2019 yılı ödemeleri için fiyat güncellemesi yapacak.  


Yeniakit'te yer alan habere göre, Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut, işyeri ve arsa alan vatandaşların geri ödemelerinde 6 ayda bir uygulanan dönemsel artış oranını tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ve yurtiçi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) oranlarının altına çekerek 2019 yılı için yüzde 4’e sabitlemişti.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016