27 / 05 / 2024

Bankalardan yüzde 0.98 faiz oranı ile konut kredisi fırsatı!

Bankalardan yüzde 0.98 faiz oranı ile konut kredisi fırsatı!

Artan konut kredisi faiz oranlarına rağmen birçok banka konut satışlarında yüzde 0.98’den başlayan konut kredisi faiz oranları sunuyor...
VakıfBank, HalkBank ve Türkiye Finans Katılım Bankası banka gayrimenkulü konut satışlarında konut kredisi avantajları uyguluyor. Sorunlu krediler dolayısı ile bankalara geçen konutların artması sebebiyle bankalar yüzde 0.98’ den başlayan konut kredisi kampanyaları uygulamaya başladı.


HalkBank ve VakıfBank yurt genelinde birçok farklı şehirde 10 yıl vadeye dek yüzde 0.98 konut kredisi faiz oranı ile uygun fiyatlı konut kredisi kullandırıyor. Bankalar konutları ihale yöntemi ile satışa çıkarıyor. Ayıca konutlardan ekspertiz masrafı almıyor.


Türkiye Finans Bankası banka gayrimenkulü konutların satışında 10 yıl vadeye kadar yüzde 0,99 kar payı oranıyla konut finansmanı sunuyor. Banka müşterilerine konut değerinin yüzde 80'i oranında finansman olanağı sunuyor.


Kampanyalı Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Banka gayrimenkulü konut satışlarında uygulanan en düşük konut kredisi faiz oranı olan yüzde 0.98 üzerinden 10 yıl vadeli 250.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık ödemeleri 3.500 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 426.000 TL’ ye karşılık geliyor.