3S Kale Topkapı 2019'da satışa çıktı!

 3S Kale Topkapı 2019'da satışa çıktı!

‘Firuze Konakları’ projesini tamamlayan 3S Kale Gayrimenkul, Topkapı projesini 2019'da satışa sunuyor.


Avcılar’da hayata geçirilen 3S Kale Topkapı satışa çıktı. Kale Kilit’in bünyesinde yer alan ‘3S Kale Gayrimenkul’, yatırımlarına devam ediyor. Avcılar’da hayata geçirdiği ‘Firuze Konakları’ projesini tamamlayan şirketin yeni adresi Topkapı oldu. Topkapı’da geçmişte üzerinde çivi fabrikası bulunan alanda yeni bir projeye başlayacaklarını dile getiren 3S Kale Holding Genel Müdürü Alp Gürün, “2019’da başlayacağımız projenin değeri 300 milyon lira. Kendi arsamızda yer alacak projede 236 dairenin yanı sıra ofis ve ticari birimler de yer alacak” diye konuştu.


Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, arsadaki fabrikanın yıkıldığını söyleyen Gürün, projede satışlara 2019 ortasında başlayacaklarını dile getirdi. YÜZDE 18’İNİ YABANCI ALDI

410 milyon TL satış değerine sahip 3S Firuze Konakları projesinde yaşamın başladığını dile getiren Gürün, “523 konutluk projenin yüzde 58’i satıldı. Metrekaresi 4 bin 800 liradan satışa başlamıştık, 6 bin 900 lira oldu. Lokasyon avantajımız ve yatay mimari dikkat çekti. İstanbul Üniversitesi’ne yakın olduğu için yatırımcılar da küçük daireler alıp kiraya verdi. Proje ayrıca E5’e yakın ve planlanan Kanal İstanbul’a komşu. Kendi arsamızda kredi kullanmadan tamamen öz kaynakla projemizi tamamladık” diye konuştu. 


Gayrimenkul pazarına son dönemde yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiğini de söyleyen Gürün, Avcılar projesinde de satışların yüzde 18’ini yabancılara yaptıklarını belirtti.


Bağdat Caddesi’nde 2 proje yaptıklarını belirten Gürün, bu bölgede yeni proje planlamadıklarını söyledi. İstanbul konut pazarında 2 sene önceye kıyasla aynı canlılık olmadığını dile getiren Gürün, arsa sahiplerinin de pazarlık şartlarını değiştirdiğini de sözlerine ekledi. İşi doğru yapmayan firmalarla anlaşan arsa sahiplerinin zor durumda kaldığını, projelerin tamamlanamadığını söyleyen Gürün, “Bunu gören arsa sahipleri yüksek oran vereni değil işini doğru yapanı tercih edecek. Uzlaşmalar daha kolay olacak” diye konuştu.


http://www.3skale.com.tr/trÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri