30 / 05 / 2024

Serdar İnan kimdir?

Serdar İnan kimdir?

1995 yılında İnanlar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Serdar İnan kimdir? Ne eğitimi aldı? Hangi görevlerde bulundu? İşte cevabı...


Eserlerine "Mimar S.inan" şeklinde imza atan; İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan kimdir?Serdar İnan kimdir?


Serdar İnan, 1965 Erzincan doğumlu. Robert Koleji mezunu olan Serdar İnan, üniversiteyi İstanbul Teknik Üniversitesi'nde okudu. İTÜ Mimarlık mezunu olan Serdar İnan, bugün İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı.


Aile üyelerinin birçoğu mimar ve inşaat mühendisi olduğu Serdar İnan, üniversite yıllarında aile şirketi olan İnanlar İnşaat’ta çalışmaya başladı.


1995 yılında İnanlar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Serdar İnan, bugüne kadar 100’ün üzerinde projeye imza attı.Serdar İnan, inşaat sektörünün dışında otomotiv, enerji ve turizm sektörlerinde de yatırımda bulunuyor.Mimar Sinan Vakfı (MİKEV) Mütevelli Heyeti Başkanlığı’ nda görev yapan Serdar İnan, İstanbul Ticaret Odası (İTO), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve İstanbul Mimarlar Odası üyesi.İstanbul aşığı mimar olarak bilinen Serdar İnan'ın hobileri arasında şiir, makale yazmak, spor yapmak ve seyahat etmek bulunuyor.Evli ve dört kız çoğuğu babası olan Serdar İnan’ın kendisine ait dört şiir kitabı bulunuyor. Serdar İnan’ın şiir ve makalelerinden oluşan 5. Kitabı Asl-ı Suret ise en son yayınlanan kitabıdır. Sinan İnan, eserlerine ‘Mimar S.inan’ şeklinde imza atıyor.İnanlar İnşaat 1965 yılında 4 kardeş olan  Nurettin İnan, Bedrettin İnan, Mimar Bahattin İnan ve Mimar Alaattin İnan tarafından kuruldu.