13 / 07 / 2024

İnanlar İnşaat’ın kapısına kilit vuruldu!

İnanlar İnşaat’ın kapısına kilit vuruldu!

İnanlar İnşaat şirketinin patronu Serdar İnan, bir basın açıklaması yaparak şirketinin iflasını istedi. Serdar İnan Twitter’dan uzun bir açıklama yaptı.


53 yıldır faaliyet gösteren İnanlar İnşaat’ın kapısına kilit vuruldu. İnanlar İnşaat şirketinin patronu Serdar İnan, bir basın açıklaması yaparak şirketinin iflasını istedi.


Serdar İnan şirketinde 600 çalışanın bulunduğunu ifade ederek çalışanların maaşlarını ilk kez bu ay ödeyemeyediklerini açıkladı. 


Serdar İnan kimdir?


Serdar İnan yaptığı açıklamada “Türkiye’deki şirketimizin mal varlığı rahatlıkla borçlarının kapanmasını sağlayacak seviyededir. Bu sebeple şirketimizin üzülerek iflasını 


istiyorum, ilgili resmi makamlardan ricam işlemlerin bu yönde yapılmasıdır, böylece hak sahipleri alacaklarını rahatlıkla alabileceklerdir” dedi.


Şirketin mal varlığının borçlarını karşılayacak seviyede olduğunu ifade eden İnan, 200 milyon liralık borca karşılık Türkiye'de 300 milyon liralık varlığının olduğunu açıkladı. 


Geçtiğimiz yıl FETÖ operasyonunda da gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Serdar İnan FETÖ'ye yardım gerekçesiyle 8 gün hapiste kaldığı dönemle ilgili 


olarak ise, "Hiçbir suçum yokken yargısız infaza uğratıldım. Benim 16 Ağustos 2016'da açılan dosyam aradan 20 ay geçmesine rağmen iddianamesi yazılamadı. 


Suçsuzluğum tescillenemedi. Bankalardan ve müşterilerimizden gelen şüphe ve ithamlara resmi bir cevap veremedik. 20 ay önce üzerimize atılan bu zan ile 600 çalışanımızın ve taahhütlerimizin yükü bizleri maddi manevi bitirdi" dedi.


Serdar İnan'ın açıklaması şu şekilde:


İnanlar İnşaat’ın kapısına kilit vuruldu!