Trabzon Tabakhane'de kentsel dönüşüm son hızla devam ediyor!


Trabzon Tabakhane'de kentsel dönüşüm son hızla devam ediyor!

Trabzon Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yıkımlar son sürat devam ediyor. Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerine bugüne kadar 112 milyon 563 bin TL ödeme yapıldı...Trabzon Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yıkımlar son sürat devam ediyor. Toplam 688 binanın kamulaştırılacağı Tabakhane 'de bugüne kadar 535 binanın kamulaştırılması tamamlanırken, 312 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerine bugüne kadar 112 milyon 563 bin TL ödeme yapıldı. 


TOKİ ile ortaklaşa yaptıkları Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde kamulaştırma ve yıkımların büyük bir hızla devam ettiğini belirten Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrıikçüoğlu, "Trabzon uyguladığı kentsel dönüşüm projeleri ile bir Türkiye örneği olmuştur." dedi. Başkan Gümrıikçüoğlu, "Kentsel dönüşüm projeleri ile Trabzon'un çehresini değiştiriyoruz. Trabzon'un birçok yerinde kentsel dönüşüm çalışmaları devam etmekte. Kamulaştırmaların ve yıkımların devam ettiği Tabakhane bölgesinde de vatandaşlarımızın iyi niyeti ile çalışmalar hızlı bir şekilde sürdürülmekte. Özellikle Zağnos ve Tabakhane Vadileri kentsel dönüşüm projelerinin bitirilmesiyle kentimizin iki önemli vadisini tekrar eski kimliğine kavuşturacağız. Çarpık yapılaşmadan önce mandalina, portakal, nar ve incir bahçesi olan bu iki önemli vadimiz ayrıca kentimizin nefes borularıdır." ifadelerini kullandı. 


Anayurt Gazetesi Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi , Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi trabzon , trabzonda kentsel dönüşüm , trabzon Tabakhane yıkım çalışmaları , trabzon Tabakhanede kaç bina yıkıldı ,