Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi devam ediyor!


Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi devam ediyor!

TOKİ ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi hızla devam ediyor. Tabakhane Vadisi’nde kamulaştırılan bina oranı yüzde 85,9’a, yıkılan binaların oranı yüzde 53,7’e ulaştı.Trabzon’a son derece modern, yeni bir yaşam alanı kazandıracak olan bu önemli proje kapsamında kamulaştırılan binaların yıkımı sürdürülüyor.


Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiği Tabakhane Vadisi’nde kamulaştırılan bina oranı yüzde 85,9’a, yıkılan binaların oranı yüzde 53,7’e ulaştı. Yıkım çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, “Tabakhane Vadisi son derece modern bir yaşam alanı olarak sadece ilimize değil, bölgeye ve ülkemize kazandırılmış olacak” dedi.


688 binanın kamulaştırılarak yıkılacağı alanda şimdiye kadar 591 binanın hak sahipleri anlaşma sağlanarak, bu binaların kamulaştırma işlemleri gerçekleştirildi. Böylece alanda bulunan binaların yüzde 85,9’unun kamulaştırma işlemi tamamlanmış oldu. Geriye kalan 97 binanın kamulaştırılması içinde gerek hukuki süreç, gerekse hak sahipleri ile ikili görüşmeler devam ediyor.


Alandaki binaların yüzde 53,7’si yıkıldı


Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kamulaştırılan binaların yıkım çalışmalarına da hız verildi. Son günlerde gerçekleştirilen yıkım çalışmalarıyla bölgede yıkılan bina sayısı 370’e ulaştı. Böylece alanda bulunan binaların yüzde 53,7’si yıkılmış oldu. Bölgede gerçekleştirilmekte olan yıkım çalışmaları önümüzdeki günlerde de devam edecek.


Hak sahiplerine 150,3 milyon ödendi


Tabakhane’nin güney tarafında planlanan 353 konutun yapımı da son sürat devam ediyor. Ayrıca Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bugüne kadar hak sahiplerine 150,3 milyon TL ödeme yapıldı.


TOKİ ile ortaklaşa yürüttükleri Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kamulaştırma ve yıkımların büyük bir hızla devam ettiğini belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da uygulanan ve uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projelerinin Türkiye örneği olduğunun altını çizdi. Proje kapsamında bölgede 353 konutun yapımının da sürdüğünü kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından bölgede uygulanacak olan projenin hazırlanması noktasında da çalışmalarımız devam ediyor. Buradaki çalışmaların tamamlanması ile Tabakhane Vadisi son derece modern bir yaşam alanı olarak sadece ilimize değil, bölgeye ve ülkemize kazandırılmış olacak” diye konuştu.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, Satışa çıkacak projelerTabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi , Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi nedir , Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi son durum , Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi 2015 , Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi devam ediyor mu , Trabzon Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi , Tabakhane Vadisi nerede ,