19 / 06 / 2024

Fikirtepe'de ruhsat sorunu çözüldü!

 Fikirtepe'de ruhsat sorunu çözüldü!

Fikirtepe' de ruhsat düğümünün çözülmesiyle bayram havası yaşanıyor. Ruhsat alan firmalar ardı ardına satışlara başlamaya hazırlanıyor. Dönüşüm projeleri büyükşehir belediyesine 370 milyon TL'lik kaynak getirecek...Fikirtepe'de ruhsat düğümünün çözülmesiyle bayram havası yaşanıyor. Ruhsat alan firmalar ardı ardına satışlara başlamaya hazırlanıyor. Dönüşüm projeleri büyükşehir belediyesine 370 milyon TL'lik kaynak getirecek.


Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Alanı'nda proje ruhsatları verilmeye başlandı. Yaklaşık üç yıl önce başlayan ama yetki karmaşası nedeniyle tıkanan İstanbul Kadıköy'e bağlı Fikirtepe'de düğüm çözüldü. Önceki gün üç firmanın projelerine ruhsat verilmesiyle Fikirtepeliler sokakta kutlamalar yaptı. Teknik Yapı, Anka Yapı ve Emay İnşaat'ın proje ruhsatlarını almalarının ardından, Baysaş, Vartaş ve Nuhoğlu'nun da kısa süre içinde proje ruhsatlarını alması bekleniyor. Fikirtepeliler gelişmeleri bugün düzenleyecekleri şölenle kutlayacak. 


İBB'ye 370 milyon lira 1.5 milyon metrekarelik alanı kapsayan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Alanı'nda inşaat firmalarının proje ruhsatlarını almaya başlamalarımla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de önemli bir kaynak yaratmış olacak. Fikirtepe'de ruhsat başvurusunda bulunan firmalar, İBB'ye metrekare başma 330 TL ödeyecek. Fikirtepe'de tüm firmaların projelere başlaması halinde İBB'nin kasasma da yaklaşık 370 milyon liralık bir kaynak girmiş olacak. KİM NE YAPACAK? 


Teknik Yapı: Fikirtepe'de 55 bin metrekarelik alanda 4 projede 3 bin konut yapacak. Şirket 11 bin 500 metrekarelik alanda yapacağı ilk proje için ruhsat aldı. 

650 konutluk projede satışlar 25 Aralık'ta başlayacak. 

Anka Yapı: 50 bin metrekarelik alanda 2 bin konut yapacak. İlk etapta yapacağı 450 konut için ruhsat alan şirket, dün satışlara başladı. Şirket 19 Şubat'ta Evim Kadıköy projesinin temelini atacak. 

Emay İnşaat: Fikirtepe'de 1400 konut yapmayı planlayan şirket, 20 bin metrekarelik alanda yapacağı 1000 konut için ruhsat aldı. Şirket 22 Şubat'ta Kent Plus Kadıköy projesinde resmi satışlara başlayacak. 


Posta Gazetesi