Fikirtepe Businist Office projesi tapusunu aldı!

Fikirtepe Businist Office projesi tapusunu aldı!

Fikirtepe’de 2 etap halinde hayata geçirilecek Businist Office projesinin ruhsat aşamasında son sürece gelindi. Dönüşümün en önemli noktasını oluşturan ruhsat aşamasında, tapunun alınmasıyla çok önemli ve büyük bir adım atıldı.


Türkiye'nin kentsel dönüşüm sürecine örnek teşkil etmesi bakımından büyük öneme sahip olan Fikirtepe dönüşüm projesinin ruhsat aşaması hızla ilerliyor.  İstanbul  ’un tam kalbinde, yeni açılacak  Avrasya Tüneli’nin çıkış noktasında, Marmaray’dan Metro’ya ve Kalamış Marina’ya kadar tüm yolların kesiştiği bölgede, Anadolu yakasının en değerli lokasyonlardan olan Fikirtepe’de 2 etap halinde hayata geçirilecek Businist Office projesinin ruhsat aşamasında son sürece gelindi. Dönüşümün en önemli noktasını oluşturan ruhsat aşamasında, tapunun alınmasıyla çok önemli ve büyük bir adım atıldı. Önümüzdeki bir ay içerisinde de ruhsat aşamasının sonuçlandırılarak, inşaat çalışmalarına başlanması planlanıyor.

.

Firkitepe Kentsel Dönüşüm Projesi'nin pilot proje olarak Türkiye'deki dönüşüm projelerine örnek teşkil edeceğini belirten Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, "Bu proje ile çok büyük bir deneyim kazandık. Her aşaması tüm ayrıntılarıyla planlanan dönüşümün ruhsat aşaması da hızla ilerliyor. Bugün aldığımız tapumuz ile ruhsat aşamasında son sürece girdik. Hükümetimiz bu noktada Kentsel Dönüşüm Yasası’nın usulüne uygun, hızla ve titizlikle çalışıyor. Önümüzdeki bir ay içerisinde ruhsatımızı alıp hızlıca inşaat çalışmalarına başlayarak, bölgede dönüşümü en yakın sürede tamamlayacağız" dedi.

 

550 milyon TL’lik yatırım

İstanbul’da kentsel dönüşümün simge alanı haline gelen Fikirtepe’nin İstanbul Boğazı’na yakın ve en değerli bölgelerden biri olması itibariyle, yerli-yabancı yatırımcıların cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Selimoğlu, Businist Office’in bulunduğu lokasyon itibariyle bölgenin en değerli ticari merkezi olacağını hatırlattı. 550 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen projenin çalışanlar için hayatı kolaylaştıran çok sayıda özelliği bir arada sunduğunu ifade eden Selimoğlu, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

 

“Özel planlaması ile rahat bölümlenebilme özelliğine sahip olan projede, kullanılabilir net ofis alanları çeşitli metrekare seçeneklerini barındırıyor. Ofislerdeki kat yüksekliğinin 3.85 metre olarak tasarlanması da projeye ayrı bir ferahlık katıyor. Böylece hayatın büyük kısmının geçtiği çalışma ortamlarına, metrekare ile birlikte metreküp kavramı da kazandırılmış oluyor. Binaların tasarımında; çalışma koşullarının verimini artırmak amacıyla batı güneşinin olumsuz etkilerini azaltacak yönlendirmeler yer alıyor. Projede kat bazında tasarlanan balkonlu ofisler ile; çalışanlara verimli olduğu kadar, konforlu çalışma alanları sunacağız. Çarşı katında yer alan mağazalar ile; hem yakın çevresine, hem de üzerinde yer alan ofis katlarına hizmet veren dinamik ve ferah sokak dokusu tasarladık.”

 

3 kulede farklı ofis tasarımları

Mimari projesi Efekta Mimarlık tarafından hazırlanan projenin 1’inci etabının toplam inşaat alanı 116 bin 600 metrekare’den oluşuyor. Projede, Kule A’da 190 adet ofis, Kule B’de 189 adet ofis, Kule C’de14 adet ofis olmak üzere toplam 393 adet ofis bulunuyor. Ofisler, 45 metrekare ile 320 metrekare arasında değişen modülasyonlar ve mimari proje esnekliği sayesinde kat bazında maksimum 1250 metrekare ye kadar farklı kullanım alanı alternatifleri sunuyor. Zemin katta 60 metrekare ile 380 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip, 22 adet ticari alan bulunuyor.

 

 

Ulaşım akslarının göbeğinde 

Modern mimarisi ve verimli kullanım planlamasının önemli yer tuttuğu proje; Metrobüs, Metro, E-5, Marmaray, Avrasya Tüneli çıkışı ve Boğaz Köprüsü gibi İstanbul ulaşım akslarının göbeğinde yer alması ile merkezi ve kolay ulaşılabilir bir proje olarak dikkat çekiyor. Toplantı ve eğitim odaları, IT destek hizmetleri, cafe ve restoranlar, arşivleme için depolar, kuru temizleme, terzi, lostra, kuaför, kırtasiye, copy center(baskı merkezi), eczane, vale, fitness club, eğlence merkezi, kreş, sağlık merkezi, ibadet alanı gibi isteğe bağlı hizmetler de projede yer alacak yatırımcılara sunulacak özellikler arasında yerini alıyor. Üstün güvenlik önlemleri ile dikkat çeken projede, bina otomasyonu, otopark ve servis sirkülasyonu en ince ayrıntısına kadar planlanan detaylar arasında bulunuyor.Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler